Domov Nakupovanie, oblečenie, móda 9 zaujímavých faktov o tričkách, ktoré vás prekvapia

9 zaujímavých faktov o tričkách, ktoré vás prekvapia

podľa spravca

Tričká sa stali obľúbeným módnym doplnkom a pre veľa ľudí sú súčasťou ich každodenných outfitov. Rozmýšľali ste niekedy nad významom či využitím tričiek? Pripravili sme si pre vás niekoľko zaujímavých faktov o tričkách, o ktorých ste doteraz (možno) ešte nepočuli.

#1

Zamysleli ste sa niekedy nad pomenovaním tohto kusu oblečenia? V angličtine T-shirt, u nás tričko, je pomenované pre svoj tvar T.

#2

Koncom 19. storočia začali ľudia dlhé spodné prádlo či kombinézy strihať, aby sa z nich stali samostatné kusy oblečenia známe ako „tričko“, ktoré poznáme dnes.

#3

Slovo tričko používame každý deň a stalo sa bežnou súčasťou nášho slovníka. Ale viete, kedy a kde sa prvýkrát spomenulo? Slovo tričko sa prvý raz objavilo v slovníku Merriam-Webster v 20. rokoch 20. storočia. Predtým sa však nosilo už viac ako dve desaťročia.

#4

Najstaršie tričko s potlačou v Smithsonianskom inštitúte bolo súčasťou prezidentskej kampane guvernéra New Yorku Thomasa E. Deweyho v roku 1948 a nieslo nápis „Dew-It with Dewey.“

#5

Prvé reklamné tričko bolo vyrobené v roku 1939 pre film „The Wizard of Oz“, teda Čarodejník z krajiny Oz.

#6

V 70. rokoch minulého storočia sa zrodila kampaň „Milujem New York“. Išlo o kampaň s tričkami, ktorú začalo obchodné oddelenie s cieľom posunúť imidž mesta a vytvoriť z neho vyhľadávanú turistickú destináciu.

#7

Rekord za najdrahšie tričko na svete drží spoločnosť Superlative Luxury. Jedno ich tričko stojí až neuveriteľných 400 tisíc dolárov. Vyrába sa pomocou slnečnej energie bez toho, aby sa produkoval oxid uhličitý. Kruhový vzor na tričku je doplnený 16 diamantmi s osvedčením, ktoré zdôvodňujú prehnanú cenu trička.

#8

Od roku 2009 do roku 2014 vzrástol odevný priemysel o viac ako 24,2%. Ročne sa na celom svete predajú viac ako dve miliardy tričiek.

#9

Našou poslednou zaujímavosťou zo sveta tričiek je to, že 10. jún je považovaný za Medzinárodný deň tričiek. Vedeli ste o tom?

Chcete váš šatník oživiť novými kúskami? Na trickovy.sk nájdete originálne tričká s vtipnou potlačou. Pozrite si ich ponuku a určite si tam vyberiete kúsky, ktoré sa vám budú páčiť a vďaka ktorým bude každý váš outfit štýlový a jedinečný.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ