Domov Zaujímavosti Ako správne skladovať a uchovávať lepiace pásky?

Ako správne skladovať a uchovávať lepiace pásky?

podľa Viktor Fiala
Ako správne skladovať a uchovávať lepiace pásky?

Lepiace pásky patria k užitočným a využívaným produktom v rôznych odvetviach priemyslu, remeslách, logistických skladoch, kanceláriách i každodennom živote. Pomáhajú pri balení, opravách rôznych produktov, spájaní materiálov i označovaní lokalít. Lepiace pásky sú v podnikaní i bežnom živote rovnako dôležité ako obalové materiály.

Lepiaca páska plní svoju funkciu, keď sa aplikuje podľa pokynov uvedených v návode na použitie a podstatné je aj správne skladovanie. Pozrite sa spolu s nami na to, ako skladovať a uchovávať lepiace pásky.

Tipy, ako skladovať lepiace pásky

Odporúčania k skladovaniu konkrétnych lepiacich pások nájdete na etikete. Vo všeobecnosti platí, že lepiace pásky sa nekamarátia s priamym slnečným žiarením. Intenzívne svetlo a teplo môžu spôsobiť ich znehodnotenie. Naopak, vhodné je uchovávať tieto produkty na tmavom a suchom mieste. Ak máte pásky umiestnené v otvorenom regáli pri okne, radšej ich dajte do zadnej časti.

Ďalším faktorom, ktorý má negatívny vplyv na funkčnosť a životnosť lepiacej lásky, je vlhkosť. Rizikové je v tomto smere skladovanie v pivničných priestoroch alebo garážach, kde býva prítomná zvýšená vlhkosť. Čo sa týka teploty, nemala by klesnúť pod 5 stupňov Celzia a nad 25 stupňov Celzia. Ak toto odporúčanie nedodržíte, pri vyšších teplotách sa môžu pásky znehodnotiť, čo predstavuje zbytočné investície navyše.

Ak je to možné, uchovávajte lepiace pásky v pôvodných obaloch, ktoré sú zhotovené tak, aby ich chránili pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Tým pádom máte k dispozícii aj dôležité informácie o spôsobe použitia i skladovaní. Nezabúdajte na to, že pásky by ste nemali skladovať ani v blízkosti chemikálií či čistiacich prostriedkov.

Správne skladovanie predlžuje životnosť a šetrí peniaze

Správne skladovanie a uchovávanie lepiacich pások zabezpečuje ich plnú funkčnosť a dlhšiu životnosť, čo v neposlednom rade vedie k šetreniu finančných prostriedkov. Snažte sa preto nepodceňovať to, na aké miesto lepiace pásky umiestnite.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ