Domov Dom, byt a záhrada Originálne osvetlenie do vašej záhrady

Originálne osvetlenie do vašej záhrady

podľa spravca

Ak máte záhradu či terasu, určite na nej trávite dlhé letné večery pri vínku, dobrej hudbe, a to pochopiteľne s tými najbližšími. Aby ste vytvorili romantickú a príjemnú atmosféru, pomôžu vám nielen pekné doplnky, ale i osvetlenie ako sú sviečky či rôzne svietiace dekorácie.

Existujú však i iné možnosti osvetlenia, vďaka ktorému nadobudne vaša záhrada úplne iný dojem!

LED osvetlenie – elegantné a šetrné k životnému prostrediu

V lete máme svetla viac než dosť, no večer je vhodné siahnuť aspoň po troche svetla, aby ste videli na stôl či rýchlejšie sa zorientovali na chodníku. Moderné a solárne LED technológie umožňujú omnoho mobilnejšie, krajšie a zábavnejšie riešene ako klasické svietidlá, ktoré sme kupovali kedysi. Do záhrady či na balkón sa hodia svietiace lampióny a svetelné reťaze, ktoré dokážu navodiť príjemnú atmosféru a zároveň dostatočne osvetliť priestory.

Pri kúpe si však všímajte, či sú svietidlá vhodné na vonkajšie použitie, pričom ideálne sú tie, ktoré majú zdroj svetla s technológiou LED. Tá má životnosť až 20000 hodín, číže vám vydrží skutočne dlho! Nezabudnite sa informovať ani o tom, ako dlho večer svieti, prípadne ako dlho trvá, kým sa nabije na slnku.

Okrem toho solárne osvetlenie šetrí energiu a znižuje tak dopad na životné prostredie. Vedeli ste, že tento typ osvetlenia priťahuje omnoho menej hmyzu ako klasické osvetlenie? Predáva sa v rôznych farebných variantoch, štýloch či tvaroch, čiže výber je len na vás.

Svietiaci nábytok? Dá sa to!

LED osvetlenie môžete umiestniť na stôl, schody, strom či len tak na záhradu. Dôležité je, aby dostatočne osvietilo priestory, v ktorých sa večer najčastejšie pohybujete a trávite najviac času. Môžete si dokonca zaobstarať svietiaci záhradný nábytok, ktorý ponúkajú už mnohí predajcovia.

 

Autorské právo: peter1977 / 123RF Reklamní fotografie

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Zanechať komentár