Domov Zaujímavosti Od smoothie po polievku. Objavte všestrannosť tyčového mixéra v kuchyni

Od smoothie po polievku. Objavte všestrannosť tyčového mixéra v kuchyni

podľa Viktor Fiala
Od smoothie po polievku. Objavte všestrannosť tyčového mixéra v kuchyni

Hovorí sa, že sme to, čo jeme. Jedlo ovplyvňuje nielen naše fyzické zdravie, ale aj psychiku a, samozrejme, vzhľad. Ak chceme byť zdraví a štíhli, je nevyhnutné staviť na pestrý a vyvážený jedálniček, ktorý si zabezpečíme aj prípravou vlastného jedla.

Varenie v pohodlí domova so sebou prináša veľa výhod, napríklad v podobe pestrej palety pokrmov z kvalitných ingrediencií. Keďže väčšina z nás nemá čas nazvyš, zíde sa aj tyčový mixér s bohatou paletou príslušenstva pre dokonalý zážitok z varenia.

Ponorný mixér je bežnou súčasťou domácnosti, podobne ako naparovacia žehlička. Ak ste si však tyčový mixér stále nevybrali, dávame vám do pozornosti všestranný ponorný mixér Braun.

Ponorný mixér ako všestranný pomocník v kuchyni

Väčšina z nás sa snaží kvôli fúre povinností narábať s časom efektívne. S ponorným mixérom a pestrou paletou príslušenstva je však aj príprava pokrmov rýchla a jednoduchá. Ponorný mixér Braun MultiQuick má najväčší systém nadstavcov, ktoré v sebe skrývajú nekonečné možnosti. To znamená, že vyberať si môžete podľa výkonu, technológií, inovácií, ale aj nadstavcov.

Tyčový mixér dokáže krájať, sekať, mixovať i mlieť. Závisí to od toho, či si zvolíte sekací nadstavec, food procesor, krájač na kocky, ponornú mixovaciu nohu, mixovací nadstavec a drvič ľadu, nadstavec na mletie korenia a kávy, šľahaciu metlu, nadstavec na prípravu pyré alebo dvojitú šľahaciu metlu.

Výber nadstavcov prispôsobte jedlám, ktoré pripravujete najčastejšie. Vyhnete sa tak neporiadku v kuchyni a ušetríte úložný priestor, pretože budete mať iba tie nadstavce, ktoré sú pre vás užitočné.

Zaujíma vás, čo všetko dokáže príslušenstvo k ponornému mixéru? Čítajte ďalej.

S cibuľou, bylinkami i mäsom si poradí sekací nadstavec

Pri príprave väčšiny hlavných jedál sa nevyhnete sekaniu cibule, byliniek, mäsa, tvrdého syra či iných potravín. Cenný čas i svoju energiu ušetríte použitím sekacieho nadstavca. Ten v priebehu niekoľkých sekúnd zmení potraviny na dokonalé ingrediencie na prípravu vášho obľúbeného pokrmu.

So šalátmi i zeleninou do polievky pomôže food procesor

Food procesor je určený na sekanie, miesenie, krájanie, strúhanie, krájanie na slížiky i hranolky. To znamená, že nakrájať zeleninu na prípravu zeleninového šalátu či do polievky je hračka. XL miska zabezpečí, že food procesor spracuje väčší objem ingrediencií, čiže ho ocenia aj rodiny s väčším počtom členov.

Ovocie a zelenina chutí lepšie nakrájané na kocky

Chcete pridať ovocie do sladkého dezertu? Túžite, aby bol zemiakový šalát zložený z dokonale rovnakých kociek? V tom prípade využite služby krájača na kocky. Ten premení ovocie i zeleninu na úhladné 9-milimetrové kocky.

Smoothie a krémové polievky budú dokonale hladké s mixovacou nohou

Smoothie môže byť plnohodnotnou náhradou hlavného jedla. Avšak niekedy je náročné spracovať suroviny tak, aby malo dokonalú konzistenciu. To isté platí pre krémové polievky. S ponornou mixovacou nohou sa však o výsledok báť nemusíte. Navyše skvelú konzistenciu získate bez špliechania surovín do okolia.

Nadstavec na mletie kávy a byliniek sa zíde vždy

Ponorný mixér dokáže zomlieť voňavé kávové zrná i bylinky. Tak získa vaša gastronómia úplne iný level. Stačí mať doma nadstavec na mletie kávy a byliniek.

Pripraviť kokteily či nápoje a rozdrviť ľad je hračka s mixovacím nadstavcom

Mixovací nadstavec a drvič ľadu je vhodný pre tých, ktorí sa vyžívajú v príprave koktejlov a rôznych nápojov. Tento nadstavec si navyše poradí aj s rozdrvením ľadu.

Šľahacia metla a dvojitá šľahacia metla pomôžu pri príprave dezertov

Trávite najviac času v kuchyni pri príprave sladkých či slaných dezertov? V tom prípade používate tyčový mixér veľmi často práve na šľahanie alebo miešanie. Šľahacia metla pomôže pri šľahaní vajec či smotany, ale aj príprave holandskej omáčky. Dvojitá šľahacia metla to zvládne o polovicu rýchlejšie.

Príprava pyré a kaší sa stane zážitkom

Samozrejme, iba vtedy, ak máte k dispozícii nadstavec na prípravu pyré a kaší k ponornému mixéru Braun. Využijete ho pri príprave zemiakového či zeleninového pyré. Nebojte sa rôznych zaujímavých kombinácií, pretože potešia chuťové poháriky a do tela dodajú potrebné živiny.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ