Domov Zdravie, krása a životný štýl Ach, tie opuchnuté oči! Čo na ne skutočne zaberá?

Ach, tie opuchnuté oči! Čo na ne skutočne zaberá?

podľa spravca

Trápenie s opuchmi očí, to pozná väčšina z nás. Niekedy je ich príčinou iba prehýrená noc, ktorú stačí dobre dospať, inokedy sú za kruhmi pod očami iné, dlhodobejšie dôvody.

Čo robiť, keď sa s opuchnutými očami trápime už dlhšie a nijaký očný krém nezaberá? Občas postačí nazrieť do kuchyne…

Sóda bikarbóna – zázrak na opuchy očí?

Zázračná sóda bikarbóna, a nielen na tráviace ťažkosti. Skutočne, vďaka nej sa totiž môžeme celkom účinne a lacno zbaviť aj nepríjemného opuchu očí a mnohých ďalších problémov. Neveríte? Tak si pripravte roztok zo sódy  a na vlastné oči sa presvedčte, či tmavé kruhy pod očami spôsobené únavou a nedostatkom spánku zmizli, alebo nie.

Zbohom kruhom a vačkom pod očami

Na výrobu roztoku proti opuchom očí budeme potrebovať iba pohár teplej vody, prípadne čaju, do ktorého pridáme 1 čajovú lyžičku sódy bikarbóny a poriadne to pomiešame. Do tejto zmesi namočíme vatové tampóny, ktoré si priložíme pod oči na 10 až 15 minút. Po kúre si tvár opláchneme a hydratujeme krémom.

Čo ešte zaberá na kruhy pod očami?

Nie je to však len všemocná sóda bikarbóna, z ktorej si vieme urobiť roztok na opuchnuté oči či hydratačnú masku na tvár. Na tmavé kruhy pod očami a opuchy sú dobré aj studené vrecúška čaju, ktoré si po ochladení v mrazničke priložíme na opuchy, ale aj osvedčené uhorky, zemiaky i soľ.

Áno, okrem uhorkovej procedúry sú to práve zemiaky obsahujúce katechín, ktoré skvelo fungujú na kruhy i opuchy očí. Enzým katechín totiž zosvetľuje pleť a redukuje i tmavé kruhy spojené s opuchmi.Je naozaj nad zlato… Neobávajte sa, nemusíte si ju sypať priamo do očí. Rozmiešajte čajovú lyžičku s 20 ml vody. Namočené vatové tampóny si prikladajte na opuchnuté viečka približne desať minút.

Soľ zasa zbaví našu pleť nadbytočnej vody, čo tiež významne redukuje opuchnutý vzhľad celej tváre.

Ktorou domácou kúrou na opuchy očí teda začnete? Zemiakovou alebo skôr klasickou uhorkovou?

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ