Domov Nakupovanie, oblečenie, móda Kožená kabelka verzus imitácia: Čomu dáte prednosť?

Kožená kabelka verzus imitácia: Čomu dáte prednosť?

podľa spravca

Rozhodnutie, či kabelka z pravej kože alebo jej lacnejšia napodobenina, je veľmi individuálna záležitosť, ktorú však ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov. Okrem iného aj osobné preferencie a finančné možnosti každej ženy. Kým niektoré skrátka rady investujeme do kvality a máme iba jednu, no poriadnu kabelku, iné máme radšej viac cenovo prístupnejších kúskov.

Ako ste na tom vy? Koža alebo postačí aj jej imitácia na kabelke?

Pravú koženú kabelku poznať na prvý pohľad

Skutočne platí, že pravú koženú kabelku spoznáme na prvý pohľad? Odborníci určite a my ostatné zväčša tiež. A ak aj nie na prvý, rozhodne sa sila kože ukáže po istej dobe nosenia kabelky.

Rozhodne však platí, že kabelky z pravej prírodnej kože vyzerajú už na pohľad veľmi pekne, vkusne a pôsobia luxusne. No majú aj ďalšie cenné vlastnosti. Jednou z nich je ich jednoduchá údržba a dlhá životnosť. Dokonca tu platí, že čím sú kvalitné kožené kabelky staršie, tým sú aj krajšie, získajú akúsi zvláštnu patinu.

Pokiaľ ide o starostlivosť o pravú kožu, takejto kabelke celkom postačí venovať pravidelnú starostlivosť a ošetrovanie s prípravkami vhodnými na kožu a ona sa vám odmení tým, že bude vyzerať stále ako nová, ba možno aj lepšie.

Výhody kožených kabeliek

Prírodné materiály, kam spadá aj koža, sa vyznačujú tiež tým, že sú aj na dotyk oproti syntetike príjemnejšie a aj pekne voňajú, hoci o vôni kože by sa dalo trochu polemizovať, keďže nie každému až tak vonia.

V každom prípade, prednosti koženej kabelky sú nesporné, naviac je v súčasnosti na výber množstvo vzorov a farebných kombinácii kožených kabeliek, takže si je ozaj z čoho vyberať. Kto však ešte nemá žiadnu koženú kabelku, rozhodne odporúčame začať s klasickou čiernou kabelkou, ktorá je nesmrteľná a hodí sa ku všetkému a na akúkoľvek príležitosť.

Takže, presvedčili sme vás, že investícia do kvality sa vyplatí? Áno, ceny kožených kabeliek sú o niečo vyššie, to zvyčajne to býva dobrá investícia, pretože vydržia omnoho dlhšie a bez väčšieho úsilia. Urobte si radosť a buďte krásne, aj vďaka nádhernej kabelke z pravej kože.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ