Domov Dom, byt a záhrada Ak hľadáte kvalitu tak jedine čalúnené postele

Ak hľadáte kvalitu tak jedine čalúnené postele

podľa spravca

Základom každej izby je posteľ. O tom, že má byť kvalitná už v dnešnej dobe niet pochýb! Je predsa zdrojom našej energie a nesie zodpovednosť za naše pracovné nasadenie v priebehu celého dňa. Je síce príjemné mať sa vždy na koho vyhovoriť, posteľ sa predsa neurazí, ale za cenu nášho zdravia? Určite nie. Takže kvalita nepochybne patrí medzi základné body pri kúpe postelí.

To, čo by si ale tiež zaslúžilo pozornosť je dizajn postelí.  Dnes sa trendy dostávajú výrazne do popredia a mnohým ľuďom záleží nielen na ich vlastnom zovňajšku, ale tiež na úprave ich domu či bytu, záhrady, na dizajne auta, doplnkov a pod. Ak patríte k tejto skupine ľudí, ktorí uprednostňujú originalitu a štýl, potom vám nepochybne záleží aj na tom, aký charakter a nádych dodá vaša nová posteľ  spálni.

Tzv. evrgrínom sú čalúnené postele, ktoré pravdepodobne nikdy nevyjdú z módy.  Ich história siaha až do dávneho 17. storočia. Už v tomto období sa čalunené postele tešili veľkej obľube medzi užívateľmi a dovoliť si ich mohli len tí najbohatší. Takže tí, ktorí považovali alebo ešte stále považujú čalúnené postele za nedostatočné sú na veľkom omyle.

Výhodou v tomto prípade je, že čalúnené postele nie sú len o dizajne, ale aj o už spomínanej kvalite. V čalúnených posteliach sa prepájajú práve tieto dva benefity, čo sa odzrkadľuje v tom, že čalúnené postele sa môžu pýšiť nielen kvalitným prešívaním, ale tiež  jedinečnou kombináciou dreva a čalúnenia.  Majú pevnú konštrukciu, vďaka ktorej sa nemusíte obávať neskoršieho škrípania a vŕzgania. Špecifické sú predovšetkým svojim „čelom“, ktoré je dostatočne výrazné na to, aby vám okamžite udrelo do očí. Je dostatočne masívne, a preto výsledkom celkového dojmu postele je elegancia! Okrem vizuálneho pôsobenia je čelo vhodné na dlhé nočné večery strávené pri čítaní knihy alebo sa oň môžete jednoducho oprieť pri pozeraní televízie. Nie je to len obyčajná doska, rovnako ako celá posteľ, aj čelo je mäkké a čalúnené.

Čalúnené postele sú tiež jedinečné tým, že ich veľmi jednoducho zladíte so zvyškom izby alebo naopak, veľmi jednoducho doladíte  celú izbu k čalúneným posteliam.  Výber čalúnenia je iba na vás. No nielen to! Okrem širokej palety farieb čalúnenia si môžete vyberať tiež z rôznych typov dreva.

Áno, môžete vojsť do predajne a kúpiť si prvú posteľ, ktorá bude vyzerať relatívne dobre a jej cena bude rovnako prijateľná. Prečo by ste to však robili, keď môžete mať čalúnené postele? Ak sa rozhodnete pre ne, určite neoľutujete, pretože za ich cenu si kupujete kvalitu, zdravý spánok, pohodlie a k tomuto všetkému aj eleganciu a originalitu.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ