Domov Zdravie, krása a životný štýl Bezpečný sex vďaka používaniu kvalitných kondómov!

Bezpečný sex vďaka používaniu kvalitných kondómov!

podľa spravca

Sex zohráva v živote každého z nás dôležitú rolu, no asi netreba pripomínať, že prináša so sebou aj riziká, ktorým sa pochopiteľne chceme vyhnúť. Práve z tohto dôvodu je potrebné používať kvalitné kondómy, ktoré vás ochránia pre pohlavnými chorobami, ktoré majú bohužiaľ veľa krát až smrteľné následky! Áno, prezervatív tvorí základ a skutočne dokáže pred pohlavne prenosnými chorobami ochrániť, a práve preto si dajte záležať pri jeho výbere!

Pozor na certifikáciu!

Kto z nás by si kúpil nekvalitný výrobok neznámej značky, ktorý by sa behom krátkej doby poškodil, prípadne úplne zničil? Odpoveď je asi jednoznačná: – nikto! Toto pravidlo platí aj v prípade výberu kondómu, a to niekoľkonásobne viac! V dnešnej dobe by sme už nemali kupovať necertifikované výrobky, ktorých pôvod nepoznáme. Každopádne skontrolujte, či je na krabičke od kondómov európska značka zhody s normou CE a tiež adresu výrobcu, ktorý by mal sídliť v Európskej únií, resp. by mal mať splnomocneného zástupcu pre Európsku úniu.

Lubrikačný gél? Jednoznačne áno!

Pred tým, ako sa rozhodnete pre kúpu kondómov si ujasnite, či vám viacej vyhovuje suchý alebo mokrý prezervatív. Väčšina sa asi zhodne na názore, že suché kondómy sú nepríjemné a v konečnom dôsledku sú určené zväčša len na orálny sex alebo pred tých, ktorí preferujú špeciálne lubrikanty. Uznajte, že tie s lubrikantom sú mimoriadne príjemné, pohodlné a veľkým plusom je, že olejček ničí spermie, čo taktiež napomáha k zabráneniu vzniku nechceného tehotenstva.

Keď kondóm otvoríte, použite ho ihneď

Posledná vec, na ktorú by ste nemali zabudnúť, je otváracia doba. Pamätajte, že ak raz kondóm otvoríte, je nutné ho použiť hneď, v opačnom prípade ho vyhoďte, keďže postupom času stráca svoje vlastnosti a stáva sa tak nespoľahlivým typom antikoncepcie.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ