Domov Zdravie, krása a životný štýl Ako sa správne starať o zuby?

Ako sa správne starať o zuby?

podľa spravca

V živote sa stretneme s množstvom rád a pokynov ako si správne čistiť zuby. Čo je však naozaj správne ? Odpoveď na túto otázku nájdeme v celom nasledujúcom článku.

Starostlivosť o zuby a dentálna prevencia

Hneď v prvom rade je potrebné sa rozhodnúť, či si zuby umyjete manuálne, klasickou kefkou alebo elektrickou. Väčšina ľudí  v Slovenskej republike ešte stále používa klasické kefky. Nejdeme Vás presviedčať, ktorá z nich je lepšia. To je na Vašom rozhodnutí. Môžeme Vám ale poskytnúť odporúčania, ktoré pomôžu udržať Váš chrup krásne žiarivý. V dnešnej dobe je starostlivosť o zuby už neodmysliteľnou súčasťou zdravého fungovania ľudí.   Nejde však len o umývanie zubov. Veľmi dôležitou súčasťou je aj  dentálna hygiena.  Tento druh hygieny sa začal na Slovensku rozvíjať len nedávno. Našťastie si už nemusíme zdravý biely úsmev spájať len s hviezdami na televíznych obrazovkách. Dentálnu hygienu vykonáva dentálna hygienička alebo zubný lekár. Dovolíme si tvrdiť, že je to veľmi prospešná prevencia pred vznikom zubných kazov a zápalových ochorení.

Bielenie zubov

Ako vieme, zuby sú pod neustálym vplyvom slín a zvyškov potravy. Ak patríte medzi fajčiarov alebo pravidelne konzumujete alkohol a kávu, je dobré uvažovať aj nad bielením zubov. Práve tieto veci spôsobujú, že Vaše zuby žltnú.  DENTAL CARE ROSA ponúka okrem dentálnej hygieny aj bielenie zubov,  ktoré zabezpečí aby Vaše zuby boli ako z reklamy na zubnú pastu.

Zubné implantáty

Čo v prípade, keď už je neskoro na neinvazívnu záchranu Vašich zubov? Ešte stále sa nemusíte vzdávať túžby po peknom úsmeve. Riešenie predstavujú zubné implantáty, ktoré predstavujú náhradu chýbajúceho koreňa zuba. Dental Care ROSA poskytuje dokonale funkčné, estetické zubné lekárstvo a osobný prístup.  Preto v prípade záujmu sa neváhajte na nich obrátiť.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ