Domov Zdravie, krása a životný štýl Ako sa starať o vlasy cez zimu? Na toto nezabúdajte!

Ako sa starať o vlasy cez zimu? Na toto nezabúdajte!

Ako sa starať o vlasy cez zimu? Na toto nezabúdajte!

podľa Viktor Fiala
Ako sa starať o vlasy cez zimu? Na toto nezabúdajte!

V zime sú vlasy častokrát oslabené, a to z dôvodu nízkych teplôt a mrazu. Pravidelne totiž chodíte von a zase dnu. Pre vlasy sú takéto teplotné šoky veľmi škodlivé. Ako by ste sa mali starať o vašu korunu krásy, ak jej chcete dopriať čo najväčšie zdravie? Toto sú naše odporúčania a tipy!

Starostlivosť o vlasy nemusí byť vôbec jednoduchá. Predsa len, každý z nás má iný typ a kvalitu vlasov. Na základe toho sa odlišuje aj starostlivosť. To znamená, že to, čo pomáha jednému človeku, druhému už nemusí. Preto sa zamerajte na svoje vlasy. Aký typ máte? Sú kučeravé, rovné, dlhé, krátke alebo farbené? Od tohto všetkého totiž závisí ošetrenie vlasov v zimnom období. Aby sme vám to však istým spôsobom uľahčili, prinášame vám tipy, čo robiť počas zimy pre to, aby ste mali čo najzdravšie vlasy plné vitality.

Vlasy pravidelne hydratujte

V prvom rade by ste mali myslieť na dôkladnú hydratáciu vašej koruny krásy. Ako dobre viete, príliš chladné počasie môže vaše vlasy vysušiť. Tie budú kr

epovatieť a určite sa vám nebudú takýmto štýlom páčiť. Preto by ste mali na vlasy používať ochranné prostriedky, ktoré zabezpečia vlasom dôkladnú hydratáciu. Neváhajte použiť aj kondicionér a masku na vlasy, aspoň niekoľkokrát do týždňa. Vďaka tomu totiž predídete aj rozštiepeným končekom, čo rozhodne oceníte.

Chráňte vlasy pred mrazom

Ak sa chystáte von do veľkého mrazu, neváhajte si vlasy skryť pod vetrovku, prípadne do čiapky. Mráz totiž vlasom rozhodne neprospieva, práve naopak, postupne ich ničí. Ak si však vlasy ochránite pred mrazom takýmto spôsobom, určite budú vyzerať zdravšie. V súčasnej dobe si môžete zaobstarať aj produkty, ktoré sú určené na ochranu vlasov pred veľmi nízkymi teplotami.

Veríme, že sme vás inšpirovali a o svoje vlasy sa budete starať správne.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ