Domov Dom, byt a záhrada Pomoc! V dome máme mravce

Pomoc! V dome máme mravce

Pomoc! V dome máme mravce

podľa Viktor Fiala
Pomoc! V dome máme mravce

Aj vy ste našli v kuchyni či špajzi neželanú návštevu – mravce? V prvom rade zachovajte chladnú hlavu a začnite čo najskôr konať. Ešte predtým ako siahnete po chemických prípravkoch či pasciach, vyskúšajte domáce triky a tipy, vďaka čomu sa môžete tohto drobného hmyzu zbaviť v podstate okamžite. Samozrejme, pokiaľ sa k vám „nasťahovali“ kolónie mravcov, ocot či prenikavá vôňa škorice vám stačiť nebudú.

Citrón či pomaranč fungujú výborne!

Vedeli ste o tom, že citrón a pomaranč môžu vyriešiť všetky vaše problémy s mravcami? Stačí vytlačiť niekoľko kvapiek citrónu alebo pomaranča tam, kde mravce zvyčajne vstupujú do vašej kuchyne. Môžete tiež ponechať šupky týchto plodov na podlahe či povrchu kuchynskej linky, prípadne vyžmýkať citrónovú alebo pomarančovú šťavu do mopu a použiť ju na utretie podlahy v interiéri. Na podlahe tak vznikne citrusová vôňa s horkastou chuťou, ktorú mravce neznášajú.

Odkiaľ mravce do domu prichádzajú?

Dôležité je však prísť na to, odkiaľ mravce do domu prichádzajú. Netesné potrubie, okenné rámy či praskliny v stenách sú ideálnymi vstupnými bodmi pre mravcov. Mravec faraón sa môže nachádzať i v stúpačkách bytov, bytových jadrách či okolo nábytku. Treba mať na pamäti, že prenáša rôzne ochorenia ako je trebárs salmonelóza, a práve preto treba konať ihneď, ako mravce v domácnosti spozorujete.

Účinná nástraha na mravce

Jednou z najpoužívanejších pascí je domček pre mravce, vďaka ktorému je možné zbaviť sa tohto lezúceho hmyzu už behom pár dní. Nástraha na mravce funguje tak, že mravce zanesú gél z pasce do mraveniska, a tak zlikvidujú celú kolóniu, vrátane kráľovnej. Okrem toho je možné použiť kriedu na mravce, rôzne postreky či spreje, ktoré sa aplikujú priamo na danú kolóniu. Ide o účinné pasce, ktoré sa oplatí využiť vtedy, keď „domáce repelenty“ nezabrali.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ