Domov Dom, byt a záhrada Ako si zariadiť obývačku v malom byte.

Ako si zariadiť obývačku v malom byte.

podľa spravca

Aj malá obývacia izba sa dá zariadiť tak, aby vyzerala útulne, priestranne a aby ste do nej mohli umiestniť všetky veci, ktoré budete potrebovať pre príjemný odpočinok po náročnom dni. Nie je to žiadna veda, keď viete, ako na to.

Vyberajte nábytok podľa funkcie

Pri zariaďovaní novostavby Bratislava a obývacej izby je najdôležitejšie sa zamyslieť, aký nábytok naozaj potrebujete. To sa odvíja nielen od životného štýlu, ale aj od celkového dispozičného riešenia. Všeobecne sa do nie moc veľkých priestorov odporúča vyberať multifunkčný nábytok, ako napríklad rozkladacia pohovka a kreslá, rozkladací stolík a najrôznejšie typy stolíkov. Takéto zariadenie dovolí jednoducho aj prakticky zariadiť hociktorý priestor. Vhod prídu aj obojstranne prístupné regály, ktoré navyše môžu priestor opticky rozdeliť. Nezabudnite na nábytok s kolieskami, ktorý budete môcť ľahko presúvať z miesta na miesto.

Farby v obývačke

Ak nechcete, aby obývačka pôsobila opticky menšie, zvoľte svetlejšie farby. Tie ju nielen presvetlia, ale zároveň bude pôsobiť aj vzdušnejšie. Vhodné sú okrem bielej tiež svetlo šedá alebo hnedá a všetky pastelové farby. Ruka v ruke s farbami pôjde tiež aj voľba osvetlenia. Zvoľte viac typov svietidiel, ktorými bývanie v Bratislave získa neuveriteľne silnú a príjemnú atmosféru.

Centrom obývačky je televízia

Ideálne je umiestniť ju kolmo k dennému svetlu. Pri umiestnení si zároveň dobre rozmyslite vzdialenosť a výšku televízie. Tá by mala byť od sedačky vzdialená aspoň dvojnásobok až trojnásobok diagonály obrazovky. Výšku určite podľa výšky sedačky, a to tak, aby ste pri sledovaní obrazu zbytočne nezdvíhali hlavu.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ