Domov Technika a internet Podľa čoho vyberať auto kameru?

Podľa čoho vyberať auto kameru?

podľa spravca
  1. Aké je optimálne umiestnenie auto kamery vo vozidle?

Optimálna pozícia auto kamery na čelnom skle je hore v strede alebo vpravo od vnútorného spätného zrkadla. Takto najlepšie využijete uhol záberu vašej kamery. Skontrolujte, či kamera monitoruje protiidúcu dopravu, tak prípadné chodcov po oboch stranách vášho vozidla. Ak má auto kamera možnosť prepnutia na rozmer širokouhlého záberu určite to využite.

  1. Podľa čoho vyberať auto kameru?

Parametre, podľa ktorých môžete vybrať tú správnu kameru, je veľa. Každá auto kamera by mala mať G-senzor, ktorý pri náraze uzamkne práve nahrávaný záznam vo chvíli, keď to posádka vozidla z akýchkoľvek dôvodov nie je schopná urobiť sama. Jedine tak neprídete o najdôležitejší moment, často a jediné svedectvo o vašej nevine.

Samozrejme je dobré ak do Opel Astra vyberáte takú auto kamera, ktorá má čo najvyššiu úroveň rozlíšenia videozáznamu. Dnes sú na trhu lepším štandardom doteraz fullHD, či ešte lepšie superHD auto kamery, ktoré zaistia čitateľný záznam ŠPZ.

Ideálna veľkosť auto kamery je taká, aby sa kamera schovala za spätné zrkadlo a nebola tak vo výhľade vodiča. Veľmi dobrým parametrom z pohľadu svedectva pri auto nehode sú potom prídavné funkcie ako napr. GPS modul (pomocou GPS súradnice ukladá informácie o vašej trase). GPS modul je vhodný najmä do služobných vozidiel ako drobná prevencia proti zneužívaniu vozidla zamestnancom.

V neposlednom rade je dôležitým parametrom aj cena prístroja, ktorá zvyčajne rastie s kvalitou a vybavením kamery.

Nočné videnie má v praxi význam snáď len na následnú dokumentáciu autonehody a obstaranie zábere do vzdialenosti maximálne 1,5m, pretože na väčšiu vzdialenosť diódy nefungujú pre nedostatočný výkon. V prevádzke sa tak musíte spoľahnúť len na kvalitný hardware kamery a reflektory vášho Opel Grandland.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ