Domov Zaujímavosti Ako vyberať pánske parfémy

Ako vyberať pánske parfémy

podľa Viktor Fiala
Ako vyberať pánske parfémy

Pánske parfémy tvoria v dnešnej dobe pomerne širokú kategóriu produktov s veľmi rozmanitými charakteristickými tónmi. Výber toho vhodného pre konkrétnu osobu tak môže byť niekedy pomerne náročný. Ako na to?

Ponuka pánskych parfémov sa neustále rozširuje a obsahuje stále viac špecifických vôní a tónov. Pri výbere konkrétneho produktu je tak potrebné zohľadňovať rôzne faktory. Tie najdôležitejšie z nich sú životný štýl, koníčky a predovšetkým príležitosť. Parfémy pre mužov sú členené do niekoľkých kategórií s hlavným tónom, ktorý definuje ich obvyklé použitie. Typovo sa tak vône pre mužov členia na citrusové a kvetinové, ktoré často nesú tóny vzácnych drevín, a potom športové a luxusné.

Na čo sa pri výbere parfému pre muža zamerať?

Pánske parfémy obdobne ako tie dámske alebo bez vyhraneného použitie niektorým s pohlaví (unisex) je možné zadovážiť v niekoľkých variantoch udávajúcich intenzitu vône. Z tohto pohľadu teda rozlišujeme parfumované dezodoranty, toaletné a kolínske vody a špeciálne vody po holení. Každá z týchto foriem sa vyznačuje iným obsahom aromatickej zložky a používa sa podľa toho, ako intenzívne sa jej nositeľ potí či je vystavený iným vôňam.

Aký typický hlavný tón je vhodný pre konkrétneho muža

Vône pánskych parfémov je vhodné vyberať na základe ich životného štýl, ale i situácie, v ktorej sa majú využívať. Ak zháňate klasický denný parfum pre každodenné nosenie predovšetkým v letných mesiacoch, je vhodné uprednostniť citrusové či drevité a kvetinové tóny, ktoré prinášajú napríklad pánske voňavky Paco Rabanne Invictus či Tom Ford Ombre Leather (obohatený o tón kože). Pre športovcov je vhodné voliť svieže parfémy s morskými charakteristikami. Medzi také patrí i parfum Versace Pour Homme. V zimných mesiacoch či pre pracovné príležitosti sa hodia skôr korenisté vône.

Aký parfum zvoliť pre muža s vysokým postavením

Elegantné korenisté či drevité tóny v sebe nesú určitý svieži dynamický prvok, ktorý je synonymom cieľavedomosti. Túto charakteristiku v sebe obvykle majú pánske parfémy Hugo Boss. Vône tejto značky sú typické plnou vôňou, je preto vhodné konkrétny produkt veľmi dobre zladiť s ostatnou parfémovanou kozmetikou, ktorú muž používa. Medzi aktuálne najobľúbenejšie produkty tejto značky sa radí toaletná voda pre mužov Hugo Boss The Scent (predovšetkým Hugo Boss The Scent Absolute) a Hugo Boss Bottled.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ