Domov Zdravie, krása a životný štýl Ako vybrať dokonalý zásnubný prsteň pre vašu polovičku?

Ako vybrať dokonalý zásnubný prsteň pre vašu polovičku?

podľa Viktor Fiala

Našli ste tú pravú a konečne ste sa odhodlali, že ju požiadate o ruku? V tom prípade potrebujete zásnubný prsteň, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou tejto výnimočnej chvíle. Zásnubný prsteň je totiž symbolom spojenia páru a úvahe o prežití spoločného života. Výber by ste z tohto dôvodu nemali v žiadnom prípade podceniť, ale naopak. Vyberajte s ohľadom na preferencie a štýl vašej vyvolenej, všímajte si detaily a dôkladne si premyslite váš výber.

Šperk, ktorý podčiarkne krásu ženy

Už na úvod treba podotknúť, že zásnubný prsteň bude nosiť vaša žena po celý život. Aj z tohto dôvodu sú zásnubné prstene vyrábané s ohľadom na prvotriednu kvalitu a pochopiteľne aj na mieru, aby sedel presne tak, ako má. Základom je voľba spoľahlivého a overeného materiálu, pričom najobľúbenejšie je biele, ružové a žlté zlato, ale tiež platina. Diamant môžete nahradiť syntetickým zirkónom alebo krištáľom Swarovski, ktorý prekrásne vynikne.

Aký kameň mám zvoliť?

Pri výbere snubného prsteňa je asi najdôležitejšie to, aký kameň zvolíte. Najobľúbenejší je klasický krúžok, ktorý je zdobený diamantom zväčša guľatého tvaru. Ide o akúsi klasiku, ktorou rozhodne nič nepokazíte. Zvoliť tiež môžete prsteň, ktorý bude zdobený na viacerých častiach, prípadne po celom svojom obvode, pričom môžete zvoliť farebné kamienky, ktoré dodajú zásnubnému prsteňu netradičný, ale zároveň neprehliadnuteľný šmrnc.

Pozor na správnu veľkosť

Azda najčastejším problém je výber správnej veľkosti, keďže väčšina mužov nepozná veľkosť prsteňu svojej vyvolenej. Treba si pamätať, že zásnubné prstene sa nosia na ľavom prstenníku, ktorý je veľakrát o niečo užší ako pravý. Ideálne je vziať akýkoľvek prsteň vašej polovičky do zlatníctva a nechať si ho zmerať, vďaka čomu jej sadne na prvý krát. Samozrejme, veľkosť sa dá vždy upraviť, takže aj keby nezoženiete jej prsteň či netrafíte veľkosť na prvý krát, nezúfajte.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ