Domov Zdravie, krása a životný štýl Neviete ako zabaviť deti? Kúpte im trampolínu

Neviete ako zabaviť deti? Kúpte im trampolínu

podľa Viktor Fiala

Počas jari a leta je ideálnym trávením voľného času v záhrade skákanie na trampolíne. Táto zábavná činnosť nie je určená len pre deti. Ak si kúpite trampolínu väčších rozmerov, užije si na nej kopec veselých chvíľ celá rodina. Skákanie na trampolíne má dokonca viacero zdravotných benefitov.

Kúpa trampolíny je správnym rozhodnutím

Skákanie na trampolíne patrí medzi najzdravšie formy pohybu. Navyše je to šport, ktorý vás celkom iste neomrzí. A nielen vás, ale aj vaše deti. Namiesto sedenia pri počítači sa budú venovať pohybovej aktivite, ktorá zlepšuje náladu a kondíciu. Nemusíte sa báť ani prípadného zranenia. Trampolíny predávané na stránkach internetového obchodu inSPORTline majú všetky bezpečnostné certifikáty a spĺňajú najprísnejšie bezpečnostné normy. Aké sú najväčšie prínosy skákania na trampolíne? Vďaka trampolíne sa zlepší vaša celková koordinácia a pri skákaní si popreťahujete naozaj celé telo. Skákanie je aeróbny pohyb, ktorý zvyšuje vašu výdrž a posilňuje srdce. Trampolíny sú obľúbené aj u žien, ktorým pomáhajú formovať brušné svaly a posilniť panvové dno. Stále váhate s kúpou trampolíny? Možno vás presvedčí fakt, že skákanie na nej sa využíva aj pri výcviku kozmonautov.

Kupujeme trampolínu

Pred kúpou trampolíny si spravte malý prieskum trhu. Hlavne detské trampolíny by mali spĺňať najvyššie bezpečnostné štandardy, a preto dajte prednosť overeným značkám a kvalite. Najdôležitejším parametrom je materiál konštrukcie. Najpevnejšie trampolíny sú vyrábané z ocele ošetrenej práškovou farbou, ktorá odoláva výkyvom počasia. Trubky vyrábané z odpadových kovov nie sú dostatočne pevné a majú krátku životnosť. Na ochranu pružín sa využívajú kryty. Vo vonkajšom prostredí ochránia pružiny pred koróziou a vás pred zranením. Najvyššiu ochranu poskytuje kombinácia plastu a sieťoviny. Stred trampolíny (t.j. plachta) by mala mať rovný povrch, ktorý vás pri páde nepoškriabe. Pri veľkých záhradných trampolínach je ich neodmysliteľnou súčasťou ochranná sieť. Sieť musí byť husto tkaná, mať vnútorné uchytenie a zatváranie na suchý zips alebo pracky. Nezabudnite ani na doplnky k trampolíne. Prístup k nej vám uľahčia schodíky, stabilitu zabezpečí kotviaca sada a počas zlého počasia oceníte ochrannú fóliu.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ