Domov Dom, byt a záhrada Ako vybrať ideálnu komodu?

Ako vybrať ideálnu komodu?

podľa Viktor Fiala
Ako vybrať ideálnu komodu?

Komody sú veľmi praktickým kúskom nábytku z dvoch dôvodov. Prvá výhoda tkvie v ich rozmeroch, čo umožňuje nájsť komodu do maličkých priestorov i do obývačky. Druhá výhoda je estetická. Komody skvele zapadnú k ostatnému nábytku alebo vyplnia hluché miesto v izbe. Poradíme vám, ako vybrať ideálnu komodu.

Materiál a farba komody

Komody sa vyrábajú presne ako iné druhy nábytku z masívu, dyhy, lamina alebo laminátu. Od výberu materiálu závisí dĺžka životnosti komody. Masívne vydržia generácie. Dyhové sú v tesnom závese za masívom. Zlé nemusia byť ani komody z lamina a laminátu, ale dajte si pozor na hrúbku spracovanej drevotriesky a jej povrchovú úpravu. Pre nadšencov všetkého moderného odporúčame kúpiť komody vyrobené zo skla alebo kombinácie skla a kovu. Získate tak jedinečný dizajnérsky kúsok, ktorý po vstupe do miestnosti ihneď padne do oka. Vo sfére farebnosti je tiež z čoho vyberať. Tmavé komody sú nenápadné a hodia sa do spálne. Jemnejšie farby sú menej výrazné a lepšie sa kombinujú s ostatným nábytkom.

Prevedenie úložného priestoru

Komody neslúžia len ako zásuvky. Úložný priestor v nich býva rozložený rozmanitým spôsobom. Vďaka vhodnému výberu rozloženia získate kus nábytku, ktorý môže nahradiť zostavy a steny. Väčšia komoda, k nej postavené police na knihy, televízny stolík – zariadenie obývacej izby je vyriešené. Čisto zásuvkové komody sa vám zídu v spálni, v predsieni alebo v detskej izbe. Kombinované komody zložené z poličiek, zásuviek a skriniek patria do obývacej izby. V policiach nájde svoje miesto technika i dekorácie. Do skrinky môžete uložiť alkohol a pochutiny. Komody pokojne kúpte aj do kuchyne. V kombinovanom type sa budú dobre vynímať tanier, poháre a do zásuvky vložíte príbory.

Tieto detaily si všímajte

Okrem materiálu komody si všímajte jej kovanie. Tiché vysúvanie či otváranie i dokonalé doliehanie dvierok a zásuviek prispieva k pohode bývania. Aká je hĺbka zásuviek? Ak chcete do komody ukladať bielizeň, vyberte si komodu s hlbokými zásuvkami a kovovými bočnicami. Aby ste nehľadali oblečenie v zadnej časti, dbajte na to, aby išlo o plnovýsuvné zásuvky. Komody s policami môžu byť variabilné t.j. je možné meniť rozloženie poličiek. Pred kúpou komody si dobre zmerajte priestor, kam ju chcete umiestniť. Veľmi praktické do menších priestorov sú komody rohové.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ