Domov Zaujímavosti Ako vybrať správny detský kočík pre vaše dieťa

Ako vybrať správny detský kočík pre vaše dieťa

podľa Viktor Fiala
Ako vybrať správny detský kočík pre vaše dieťa

Detská postieľka je miesto, kde bude vaša ratolesť spať a odpočívať. Detská autosedačka je nevyhnutnosťou pri jazde autom, pretože zvyšuje bezpečnosť i komfort vášho dieťaťa. Detské postieľky, autosedačky a, samozrejme, aj detské kočíky sú teda neodmysliteľnou súčasťou detskej výbavy a ich výberu je potrebné venovať dostatok pozornosti. 

Pozrite sa spolu s nami na to, čo zohľadniť pri výbere detských kočíkov, aby boli bezpečné, pohodlné i štýlové. 

Vyberáme detské kočíky. Ktoré aspekty je potrebné zvážiť? 

Detské kočíky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, dizajnoch i farbách. Skôr, ako sa pustíte do výberu, ujasnite si, čo od kočíka očakávate. Odpovedzte si na otázky, kde budete kočík používať a ako dlho využijete jeho služby. 

Okrem toho myslite na stanovený rozpočet. Premyslite si, ktoré vlastnosti sú pre vás najdôležitejšie. Môže ísť o rýchlosť skladania, ľahké prenášanie či manévrovateľnosť. 

Keďže bezpečnosť je pre budúcich rodičov kľúčová, nepodceňujte praktickosť bŕzd (umiestnenie a jednoduchosť používania), päťbodový bezpečnostný pás a šírku základne kočíka kvôli stabilite. Preverte aj limity výšky a hmotnosti detského kočíka. 

Ak často jazdíte, zrejme budete potrebovať detský kočík, ktorý poskladáte jednou rukou. Plánujete absolvovať denne dlhé prechádzky? Nepodceňujte kvalitu kolies. Vhodné sú kolesá plnené vzduchom alebo pogumovanou penou. 

Vezmite do úvahy aj kvalitu a vlastnosti látky, ako napríklad náročnosť na údržbu, resp. umývateľnosť. Podstatná je aj veľkosť úložného priestoru, pretože pri dlhých prechádzkach, spojených s nákupmi, sa vám zíde väčší úložný priestor. Praktická a komfortná je aj slnečná strieška. 

Nepodceňujte kvalitu, výrobcu a overeného predajcu 

Detské kočíky musia spĺňať európske normy. Avšak aj tu platí, že ich kvalita sa líši. Keďže ide o bezpečnosť a komfort vášho dieťaťa, preferujte overených výrobcov a predajcov, ktorí vám poskytnú poradenstvo na mieru. 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ