Domov Zdravie, krása a životný štýl Chyby v jedálničku, ktoré ničia vaše fyzické aj psychické zdravie

Chyby v jedálničku, ktoré ničia vaše fyzické aj psychické zdravie

podľa spravca

Vraví sa, že to čo jete, tým aj ste. Strava, ktorú zjeme, má vplyv nielen na to ako vyzeráme, ale aj na našu psychiku, mozog či myslenie. Nesprávna strava môže spôsobovať to, že sme podráždení, unavení či protivní. Ako sa zbaviť tých najzákladnejších chýb, ktoré nám spôsobujú tieto nepríjemné pocity?

Hladovka

Každá žena snáď aspoň raz v živote držala hladovku. Pri hladovaní dochádza k zníženiu glukózy v krvi a postupne klesá hladina inzulínu v krvi. My máme následne pocit úzkosti, podráždenosti, ba v niektorých prípadoch až zmätenosti. Nikdy nedržte hladovku! Telo potrebuje pravidelný prísun bielkovín, vitamínov a energie, čiže ak to nedostane, skôr či neskôr sa to na vás prejaví. V tom horšom prípade môžete dokonca odpadnúť, a to môže mať až katastrofálne účinky pre vaše telo.

Cukor

Biely cukor máme dnes už pomaly v každej potravine. Sacharidy sú samozrejme pre náš mozog akýmsi palivom, čiže ich naozaj potrebujeme, ale len tie zdravé. Ak spotrebujeme viac bieleho cukru, dochádza k výraznej únave, zhoršenej nálade, nervozite, ba dokonca k výbuchom hnevu. Nepreháňajte to s ním a ak je to možné, skúste ho nahradiť iným sladidlom ako je stévia či med.

Tuky

Vyprážané jedlá sú síce chutné, no obsahujú vysoké množstvo tuku a takmer žiadne živiny, ktoré telo potrebuje. Tuky, ktoré obsahuje fast food, spôsobujú horšie výsledky neurologických testov, čiže si treba dávať i na tento fakt pozor. Skúste nahradiť vyprážané jedlo niečím zdravším a prospešnejším pre náš mozog.

Nedostatok vody

V neposlednom rade je to voda. Nedostatok tekutín spôsobuje dehydratáciu, čo sa prejavuje únavou, slabosťou a podráždenosťou. Pleť je mdlá, šedivá a vráskavá. Denne vypite aspoň 2 litre neperlivej, nesladenej a nechladenej vody.

Autorské právo: <a href=’http://cz.123rf.com/profile_sifotography’>sifotography / 123RF Reklamní fotografie</a>

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ