Domov Zaujímavosti Kam sa vybrať počas dovolenky na jachte – 7 skvelých tipov

Kam sa vybrať počas dovolenky na jachte – 7 skvelých tipov

podľa Viktor Fiala
Kam sa vybrať počas dovolenky na jachte – 7 skvelých tipov

Ak túžite po nezvyčajnej dovolenke plnej slobody a pohodlia, cestovanie na lodiach, konkrétne na menších jachtách alebo katamaránoch, je ideálnou voľbou. Existuje mnoho pobrežných destinácií v Európe, kde môžete zažiť jedinečné okamihy. Kam sa vybrať s jachtou na dovolenku?

1. Chorvátsko

Chorvátsko s jeho nádhernými pobrežnými mestečkami a čistým Jadranom je rajom pre milovníkov plavby. Plavte sa medzi Dalmáciou a objavujte skryté zátoky a úchvatné pláže. Aby ste sa mohli dostať priamo k plážam, odporúčame lode na predaj a prenájom typu katamarán. Náklady na dovolenku v Chorvátsku sa pohybujú v závislosti od veľkosti a vybavenia lode, no sú veľmi dostupné. Lacnejšie vás vyjdú jachty na predaj a prenájom, ktoré využívajú silu vetra.

2. Grécko

Veľké množstvo gréckych ostrovov ponúkajú nekonečné možnosti pre dovolenkovú plavbu. Santorini a Mykonos  či Jónske ostrovy s Korfu a Kefalóniou sú len niektoré z miest, ktoré môžete skúmať. Myslite na to, že náklady na plavbu dokážete znížiť tak, že vo svojom okolí nájdete niekoho, kto si spravil kapitánske skúšky. Skúšky vodca malého plavidla stačia len na plavby na jazerách a riekach.

3. Talianske ostrovy

Sardínia, Sicília a Amalfijské pobrežie ponúkajú nádherné plavby pre milovníkov talianskej kultúry a krásnej prírody. Malé prístavy, historické pamiatky a skvostné jedlo robia z Talianska vynikajúcu destináciu na dovolenkovú plavbu na lodi.

4. Turecko

Turecké pobrežie Čierneho a Egejského mora ponúka fascinujúce výlety plné histórie a krásnej prírody. Preskúmajte turecké ruiny, malebné dedinky a tajomné zátoky. Turecko je navyše lacná destinácia, čo sa stravovania týka, takže si môžete vychutnať všetky miestne špeciality.

5. Španielske Baleárske ostrovy

Mallorca, Ibiza, Menorca a Formentera sú perly Stredomoria. Tieto ostrovy majú skvele vybavené prístavy, nádherné pláže a bohatú históriu. Užite si španielske noci v miestnych prístavoch, popíjajte sangriu a ochutnávajte špeciality ako sú Paella, Tortilla de patatas a Gambas de ajillo.

6. Francúzsko – Azúrové pobrežie

Plavte sa pozdĺž slávneho Azurového pobrežia a objavujte pôvabné prístavy ako Saint-Tropez alebo Cannes. Táto luxusná destinácia môže byť trochu drahšia, ale ponúka nezabudnuteľné zážitky na palube. A trochu luxusu by si občas mal dopriať každý z vás.

7. Malta

Svojím bohatým historickým dedičstvom a jasnými modrými vodami je Malta ideálnou destináciou pre dovolenku na lodi. Počas plavby okolo Malty odporúčame vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ