Domov Zdravie, krása a životný štýl Korigovanie zubných defektov

Korigovanie zubných defektov

podľa spravca

Viete čo je Ortodoncia? Ak nie nevadí, v tomto článku vám to prezradíme. Je to odbor stomatológie, ktorý sa výlučne zaoberá riešením defektov zubov.  Zároveň sa zaoberá aj liečbou stomatologických anomálií, ktoré môžu narúšať estetiku tváre.

U nás najrozšírenejšia a najpoužívanejšia je klasifikácia defektu chrupu podľa Voldřicha, v súčasnej dobe sa tiež významne rozširuje klasifikácia defektu chrupu podľa Kennedyho. Voldřich rozdelil defekty chrupu do štyroch tried.

I.trieda – malá medzera, pacient stratil 1-2zuby alebo veľká medzera (po 3-4 zuboch), ktorá je ohraničená kvalitnými piliermi ako napríklad očnými zubmi alebo stoličkami.
II.trieda – skrátený zubný oblúk, kedy pacient nemá zuby v postrannom úseku chrupu. III.trieda – má o samote zub alebo skupinu zubov. IV.trieda – úplná strata chrupu. Všetky druhy defektov sa riešia pomocou korigovania postavenia zubov a čeľuste. Ak je ale zubný defekt vážnejší tak lekár vyberá ako riešenie zubné implantáty. Aby pacienti zamedzili tvorbe zubných defektov najúčinnejšia je dentálna hygiena. Samozrejme ak defekt nie je od narodenia. Vtedy sa lekár obracia skôr na strojček, ktorý defekt napráva a rieši.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ