Domov Zdravie, krása a životný štýl Krásne aj počas tehotenstva? Dá sa to, len musíte zabojovať!

Krásne aj počas tehotenstva? Dá sa to, len musíte zabojovať!

podľa spravca

Každý organizmus je iný, a tak aj inak reaguje na tehotenstvo. Napriek tomu, že jednu budúcu mamičku trápia boľavé a opuchnuté nohy, inú zasa problematická pleť či strie, existujú isté overené spôsoby, ako ostať aj počas týchto náročných mesiacov v pohode. Aké? Poradíme vám…

Problém v tehotenstve – strie

Nepríjemné a nepekné drobné jazvy zvané strie, ktoré vznikajú najmä v tehotenstve a sú bez preháňania postrach každej ženy. Žiadna ich nechceme mať a keď sa predsa len vytvoria, snažíme sa ich stoj čo stoj zbaviť. Nejde však len o vizuálny problém, strie vznikajúce najmä v oblasti brucha, stehien, pŕs aj bokov sú totiž aj zdravotným rizikom.
Najistejším spôsobom, ako ich eliminovať, je účinná a poctivá prevencia. Ženy v tehotenstve by si mali sledovať neúmerné priberanie, ktoré býva príčinou vzniku strií, no tiež pravidelne používať kvalitné krémy a gély proti striám. Pomáhajú predovšetkým prípravky s obsahom jojoby, mandľového aj slnečnicového oleja, nakoľko pokožku vyživujú a zvláčňujú.

Nepriateľ krásy číslo jeden – celulitída

Nepekný pomarančový vzhľad pokožky na stehnách alebo zadku, toto nepoteší nijakú z nás. A keďže celulitída útočí vždy, aj počas gravidity, je treba s ňou bojovať. Ideálnym spôsobom, ako na ňu, je dostatok pohybu, zdravá, vyvážená strava a kvalitný krém na celulitídu, ideálne v bio kvalite. A nezabudnite veľa piť!

Do boja proti pigmentovým škvrnám T

ehotenské zmeny sa pleti, ďalší problém mnohých tehotných. Čo potrápi budúce mamy najviac, sú najmä pigmentové škvrny. Zabrániť ich vzniku môžete tak, že sa oblúkom vyhnete soláriám aj silnému slnečnému žiareniu. A ak v lete neodoláte, na priame slnko choďte len s extra vysokých ochranným faktorom. Ani samo opaľovacie krémy v tehotenstve radšej nepoužívajte.

Ako na kŕčové žily v tehotenstve?

Opuchnutými členkami a bolesťami nôh trpí vysoké percento gravidných žien. Môžu za to hormonálne zmeny v organizme a zvýšené zadržiavanie vody v tkanivách. Vodou nasiaknuté svaly a mäkké tkanivá následne tlačia na nervy a vyvolávajú pocit brnenia, ako i opuchy a kŕče, najčastejšie v lýtkovom svalstve. K týmto problémom sa niekedy pridá aj vznik kŕčových žíl. V danom prípade funguje opäť prevencia. Minulosťou nech sú pre vás vysoké podpätky, kríženie nôh v sede, úzke ponožky. Ak však už problém s kŕčovými žilami máte, skúste špeciálne sťahujúce pančušky, ktoré upravujú prietok krvi v poškodených cievach a používajte kozmetiku s rastlinnými výťažkami z Pagaštanu konského.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ