Domov Zdravie, krása a životný štýl Nezanevrite počas zimy na cyklistiku, využívajte inú  formu bicykla

Nezanevrite počas zimy na cyklistiku, využívajte inú  formu bicykla

podľa Viktor Fiala
Nezanevrite počas zimy na cyklistiku, využívajte inú  formu bicykla

Ak máte radi bicyklovanie, nemusíte sa ho vzdať ani počas zimy alebo zlého počasia. Existuje niekoľko možností, ako vieme bicykel nahradiť tak, aby sme robili ten istý pohyb napríklad doma v obývačke.

Možnosťou je eliptický trenažér a stacionárny bicykel

Možno ste tieto názvy fitness strojov už kedysi počuli, no nie každý vie, čo to presne je. Ide o alternatívu bicyklovania v interiéri, kde sa nemusíte zaoberať trasou a ani počasím.  Kým v lete je bicyklovanie s rodinou alebo priateľmi nielen o športe, ale najmä zážitkoch, v zime je to úplne inak. Nie každý sa odhodlá vziať bicykel v daždi alebo v mraze a prejsť s ním niekoľko kilometrov. Ak nedokážete zanevrieť na tento šport ani na pár dní, odporúčame zaobstarať si niektorý zo spomínaných strojov.

Dôvody, prečo ich začať používať

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by sme mali eliptický trenažér pravidelne využívať. Keďže väčšina ľudí túži schudnúť, bicyklovanie je tou najlepšou formou, ako sa to dá zvládnuť bez ťažkých činiek. Stačí denne absolvovať tréning v rozsahu niekoľkých minút a výsledky sa dostavia čoskoro. Spaľovať tuk nemusíte len behaním po vonku, ale aj priamo doma pred televíziou.

Výhodou je, že bicyklovanie sa nezameriava len na jednu časť tela, ale na všetky svaly súčasne. Vďaka tomu sa tónuje až 80% svalov, ktoré naberú úplne inú formu a vzhľad. Každý jeden kardio tréning je prospešný pre celkové zdravie človeka a to najmä pre srdce a krvný obeh. Cyklistika nie je výnimkou a preto využívanie týchto strojov odporúčajú aj lekári. Stacionárny bicykel je vhodný aj pre ľudí s problémovým cholesterolom a výkonnosťou dýchacích ciest.

Ak porovnáme tento pohyb s behom, tak bicyklovanie je ku kĺbom omnoho šetrenejšie. Riziko poškodenia je takmer nulové, čo je obrovskou výhodou nielen pre mladšie ročníky, ale aj pre seniorov. Telesná hmotnosť tela je rovnomerne delená medzi obe nohy, čím nedochádza k silnému nárazu. Cyklistika je výborným riešením aj pre športovcov po zranení alebo pre obyčajných ľudí po operácii a iných úrazoch. Treba povedať, že počas bicyklovania urobíte niečo nielen pre svoje telo, ale aj myseľ. Okrem toho, že sa hýbete, zbavujete sa aj stresu, ktorý sa hromadí zo všetkých povinností a práce. Aj to je ďalší dôvod, prečo by sme mali cyklistiku zaradiť do nášho každodenného života.

V prípade eliptického trenažéra a ani stacionárneho bicykla sa nemusíte obávať o ich údržbu. Tá je takmer nulová, čo je pre majiteľa viac než pohodlné. Ak vás tieto dva fitness stroje nadchli a rozmýšľate nad ich kúpou, pozrite si ponuku športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam niekoľko druhov strojov, z ktorých si môžete vyberať podľa vašich kritérií.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ