Domov Zdravie, krása a životný štýl Počuli ste o masážnom valci? Doma by ste ho mali mať aj vy

Počuli ste o masážnom valci? Doma by ste ho mali mať aj vy

podľa Viktor Fiala
Počuli ste o masážnom valci? Doma by ste ho mali mať aj vy

Malé masážne pomôcky je dobré mať po ruke aj doma. Občas vás môže zaskočiť svalová horúčka alebo pocítite stuhnutie časti tela. V oboch prípadoch vám domáce masážne pomôcky pomôžu uľaviť od bolestí a rýchlejšie sa zregenerovať. Veľmi praktické pri regenerácii svalov sú masážne valce, ktoré je možné používať aj počas cvičenia.

Ako vybrať masážny valec

Masážny valec sa vyberá o niečo zložitejšie ako masážne kreslo alebo masážny vankúšik. Musíte vedieť predovšetkým to, čo od valca očakávate. Masážne valce sa predávajú v dĺžke od 15 do 70 cm. V prípade, že chcete valce používať pri cvičení, lepšie sa osvedčili menšie pomôcky do 30 cm. Táto veľkosť je praktická, keď potrebujete valec umiestniť na konkrétnu svalovú partiu. Väčšie valce sa používajú pri regenerácii chrbtice a dobre držia pod telom v polohe ležmo. Prvé pokusy cvičenia s valcom by vás mohli bolieť, ak zvolíte príliš tvrdú pomôcku. Pre začiatočníkov sú vhodnejšie mäkšie penové valce s rovnou štruktúrou. Po čase si môžete kúpiť tvrdšie valce s členením a výbežkami. Masážne valce všetkých veľkostí a s rôznou štruktúrou zakúpite na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

Prečo používať masážny valec

Pred cvičením s pomocou valca dosiahnete zahriatie svalov, po cvičení vám masážny valec pomôže svaly uvoľniť a mimo cvičenia s valcom uľavíte svalovým bolestiam. Takto jednoducho by sme mohli opísať hlavný význam masážneho valca. Ak sa športu venujete s cieľom dosiahnuť progres, tak práve masážny valec vám pomôže vo viacerých ohľadoch. Napríklad zlepší flexibilitu a zvyšuje pohybový rozsah. Okrem toho po naozaj intenzívnom tréningu pomáha k rýchlejšej regenerácii. Masážne valce nie sú určené len pre športovcov. Trpíte bolesťami chrbta? Masážny valec rýchlo a účinne premasíruje boľavú časť chrbtice, čím bolesti rýchlo ustúpia. Podľa štúdií je uvoľňovanie svalov touto formou účinnejšie ako masáž. Pre dámy je dôležitá informácia, že masážne valce prekrvujú mäkké tkanivá a pokožku okysličujú. Čo to znamená? Po pravidelnom používaní masážneho valca by ste mali badať úbytok celulitídy.

Na čo si dávať pozor pri používaní valca

Mnohí ľudia majú tendenciu na valec tlačiť čo najväčšou silou. Takýmto spôsobom si môžete ublížiť a bolesť vystupňovať. Všetky pohyby s valcom robte pomaly a premyslene, masírovanie preciťujte. Telo v miestach, kde položíte valec, držte v rovnej pozícii. Nevenujte sa len jedinému boľavému miestu, nutné je masírovať aj jeho okolie, pretože ako laik nedokážete odhadnúť presné miesto, z ktorého bolesť vychádza. Počas používania masážneho valca nezabudnite na pravidelné dýchanie.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ