Domov Dom, byt a záhrada Posilňujte inak – na stoličke

Posilňujte inak – na stoličke

podľa spravca

Nemáte čas na fitness centrum? Stavte na naše cviky, ktoré ste zaručene neskúšali. Nepotrebujete k nim totiž nič, iba stoličku. Využite čas, keď ste doma a popri home office alebo materskej si precvičte problémovú partiu väčšiny žien – brucho. Venujte cvičeniu pár minút so železnou pravidelnosťou a môžete sa tešiť na dokonalý pás.

Postava presýpacích hodín

Obtiahnuté šaty najviac vyniknú na postave, kde hrá hlavnú rolu štíhly pás. Nie je to však len tak. Často sa tuk ženám ukladá práve tam. Ak pravidelne necvičíte, váš najlepší priateľ bude opasok, ktorý vám ho dokáže zvýrazniť. Je však na to ešte jeden trik – cvičenie na stoličke. Zázrak spočíva v rovnom chrbte a otáčaní do strán. Vyrovnaná sa otáčajte doprava a doľava. Otočky sa snažte robiť bez toho, aby sa pohli alebo dvihli boky. Na každej strane ostaňte 5-8 sekúnd a opakujte 10-krát.

V prípade, že máte sedavé zamestnanie, oceníte, že okrem precvičenia bruška si posilníte chrbticu, vďaka čomu môžete zamedziť bolesti chrbta. Ak chcete posilňovať chrbtové a brušné svaly už len tým, že sedíte, dokonca bez tohto pohybu, riešením môže byť stolička s pohyblivým sedákom na pružine. Špeciálne sedadlo vám nedovolí sedieť s guľatým chrbtom a podnecuje vás k tomu, aby ste sedeli v polohe, ktorá je vaše telo najlepšia.

Bruško ako z katalógu

Otáčanie tela figuruje aj v tomto cviku. Posilníte ním dolné a šikmé brušné svaly, na ktoré by sme nemali zabúdať. Ak zvyknete cvičiť tzv. klasické sklápačky, tieto pohyby ich dokonale doplnia. Precvičujete ním totiž presne tie partie, na ktoré „brušáky“ nemajú dosah. Seďte s vyrovnaným chrbtom niekoľko centimetrov od operadla.

Ruky majte za hlavou a koleno dvíhate hore, smerom k hlave. Po dvihnutí vráťte do pôvodnej polohy. Myslite na to, že pri dvíhaní by ste sa mali aj mierne otáčať. Pravým lakťom k ľavému kolenu a naopak. Možno to poznáte z polohy poležiačky. Rozdiel je len v tom, že posediačky nepotrebujete žiadnu podložku, stačí vám kvalitná stolička. Jedna séria má 15 opakovaní.

Boky sexi ženy

Niektoré cviky môžu vyzerať aj smiešne. Ako tento – vyzeráte, ako by ste sa chystali vzlietnuť. Obe ruky máte upažené vo vodorovnej polohe v 90-stupňovom uhle. Ľavou rukou sa skláňate k pravej nohe a naopak.

Ruky striedate v rýchlejšom tempe. Z cviku sa vraciate do klasickej polohy posediačky a opäť sa skláňate k nohám. Odporúčame opakovať 20-30 krát, alebo pokiaľ vám to telo a dych dovolia. Čo dosiahnete? Tuk z bruška pomaly začne miznúť. A to aj bez toho, aby ste sa hodiny mučili v posilňovni a vaša peňaženka zívala prázdnotou.

Vyskúšate?

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ