Domov Zdravie, krása a životný štýl 5 najlepších diét + Tip na skvelú aplikáciu

5 najlepších diét + Tip na skvelú aplikáciu

podľa spravca

Schudnúť a nepribrať je snom mnohých z nás. Existuje nekonečné množstvo diét. Väčšina z nich však funguje len vtedy, keď ich dodržujete a po prechode na bežnú stravu máte kilá naspäť. Ktoré diéty teda naozaj fungujú a po ich ukončení existuje šanca, že si vysnívanú hmotnosť udržíte navždy? Pozrite sa s nami na 5 overených diét aj to, ako kúpiť BIO potraviny a doplnky stravy výhodnejšie cez Tipli.sk.

Diéty, ktoré zaručene fungujú

1. Mačingova diéta

Jednou z populárnych diét je mačingova diéta. V tomto prípade je slovo diéta trochu nesprávne, pretože v skutočnosti ide o komplexnú zmenu stravovacích návykov, vďaka ktorej si udržíte dokonalú figúru už navždy. Ešte zdravší budete, ak na prípravu jedál použijete BIO produkty. Počas prvých 28 dní diéty si prečistíte organizmus a následne prejdete na fázu 2, v ktorej sa striedajú bielkovinové a sacharidové dni.

2. Dukanova diéta

Ďalšia diéta, ktorá zaručene funguje, je Dukanova diéta. Tento stravovací systém Pierra Dukana je rozdelený na 4 fázy. Prvá fáza sa nazýva útočná, trvá 2-10 dní a počas nej konzumujete len bielkoviny. V druhej výletnej fáze striedate bielkoviny a zeleninu. V tretej konsolidačnej fáze máte povolené aj ovocie a sacharidy a v štvrtej stabilizačnej fáze jete všetko bez obmedzenia. Nezabúdajte však na vitamíny a doplnky stravy, aby ste sa necítili unavení.

3. Keto diéta

Diéta, v ktorej ide o zníženie sacharidov v strave sa nazýva Ketonová diéta alebo aj skrátene keto diéta. Ide o to, aby vo vašom organizme nastal stav takzvanej ketózy, v ktorom telo začne veľmi rýchlo spaľovať prebytočný tuk a vy tak hravo schudnete. Táto vysokobielkovinová diéta pôsobí blahodárne na celý organizmus. Spôsobuje úbytok inzulínu v krvi a podporuje produkciu látok, ktoré potrebuje ľudský mozog na správne fungovanie.

4. 90-dňová diéta

Princíp toho, ako funguje 90-dňová diéta, je veľmi jednoduchý. Počas 3 mesiacov striedavo konzumujete 4 skupiny potravín. Nimi sú bielkoviny, škroby, uhľohydráty a vitamíny. Pri tejto diéte sa nevyhnete vareniu a ideálne jedlá pripravovať z kvalitných potravín. Všetky potrebné potraviny v BIO kvalite, ako aj doplnky stravy môžete nakúpiť výhodne cez cashback portál Tipli.

5. Krabičková diéta

Nemáte čas vyvárať, chceli by ste jesť energeticky vyvážené jedlo a schudnúť? Ideálnou voľbou pre vás je krabičková diéta. Na trhu je viacero firiem, ktoré poskytujú tieto služby. Objednáte si jedlo na týždeň vopred a kuriér vám prinesie každý deň hotové pokrmy na nasledujúci deň. Je to pohodlné, nemusíte vymýšlať čo uvaríte ani počítať kalórie.

Chudnite s aplikáciou PestrýJedálniček.sk a ušetrite na potravinách s Tipli

Túžite po jedálničku na mieru? Kliknite sa na web PestrýJedálniček.sk. Je to skvelá online aplikácia, v ktorej vám za 2 minúty a úplne zadarmo vypracujú zdravý jedálniček podľa vašej váhy, výšky, veku a ďalších kritérií. Doposiaľ si cez PestrýJedálniček.sk nechalo zhotoviť diétny plán vyše 2milióny ľudí. Je to rýchly spôsob, ktorý vás nebude nič stáť a určite schudnete.

Diéta, počas ktorej musíte konzumovať kvalitné potraviny nie je lacný špás. Existuje však možnosť ako ušetriť a zároveň kúpiť kvalitné potraviny. Tipli je najobľúbenejší cashback portál na Slovensku. Združuje vyše 350 obchodov rôzneho zamerania. Cashback znamená peniaze späť. Po registrácii a nákupe cez Tipli.sk tak dostanete z každej sumy späť na váš účet určité percento z finálnej sumy nákupu. A to sa oplatí.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ