Domov Technika a internet Kedy je najlepší čas na nákup lacných pneumatík

Kedy je najlepší čas na nákup lacných pneumatík

podľa spravca

Investíciu do nových pneumatík a príslušenstva k nim môže poriadne pocítiť celý rodinný rozpočet. Nájsť tie pravé s požadovanými jazdnými vlastnosťami, ideálne tiché a s dobrou palivovou efektivitou je len jedna strana mince – tou druhou je samozrejme cena, ktorá sa mení nielen s príchodom novších modelov ale aj s ročným obdobím. Je vhodné kupovať letné pneumatiky v zime a zimné v lete, alebo je to len mýtus na oklamanie spotrebiteľa?

Keď sa ťa zima opýta, čo si robil v lete…

Ak hľadáte priaznivú cenu a chcete si skutočne výhodne kúpiť lacné pneumatiky, treba byť pripravený a ich kúpu zrealizovať mimo sezónu. To znamená, že pod stromček si darujte pneumatiky letné, napríklad letné pneumatiky Matador a v lete investujte do pneumatík zimných. Dôvodom, prečo je takto cena výhodnejšia, je “príchod” novších modelov na trh, zatiaľ čo tie staršie sa predávajú za výpredajové či akciové ceny, keďže distribútori aj predajcovia potrebujú uvoľniť priestory v skladoch. Druhou príčinou, prečo v období snehu kúpite zimné gumy drahšie je, že spotrebiteľ ich potrebuje rýchlo, aby mohol znovu bezpečne spojazdniť svoje vozidlo, a preto ho viac ako cena zaujíma ich dostupnosť a technické parametre.

Rovnako aj snehové reťaze či systémy ako AutoSock určené na jazdu v zasneženom teréne sú v zime drahšie v porovnaní s ich cenou mimo sezóny – ak plánujete ich kúpu, ideálne sú letné mesiace. Nebojte sa, že sa na vás v obchode budú pozerať zvláštne, že kupujete zimnú výbavu v auguste – určite nie ste jediný, veď máločo je tak lákavé ako výhodný nákup. Cena ostatného príslušenstva sa v závislosti od ročného obdobia až tak významne nemení, takže ak chcete investovať a kúpiť hliníkové disky či strešný nosič na batožinu, odporúčame ich cenu sledovať celoročne a počkať si na výhodnú akciu či výpredaj.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ