Domov Dom, byt a záhrada Potrebujete ochrániť cennosti? Vsaďte na prenosné pokladničky

Potrebujete ochrániť cennosti? Vsaďte na prenosné pokladničky

podľa Viktor Fiala
Potrebujete ochrániť cennosti? Vsaďte na prenosné pokladničky

V menších maloobchodných prevádzkach nemusíte na úschovu a prevoz peňazí kupovať drahé trezory či zabezpečovacie schránky. Plne vám postačí praktická príručná pokladnička, ktorá je skladná, dobre sa s ňou manipuluje a ochráni hotovosť alebo iné cennosti.

Kde všade sa dá použiť príručná pokladnička

Pokladničky sa využívajú v rôznych prevádzkach i na súkromné účely. Výhodou pokladničiek je, že sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, s rôznymi možnosťami zabezpečenia a s rôznym delením vnútorného priestoru. S príručnou pokladničkou sa stretnete hlavne v maloobchodných prevádzkach. Na týchto miestach plne nahradia elektronické pokladne s priehradkami na peniaze. Často môžete pokladničky vidieť pri predaji vstupeniek na športové podujatia, do divadla alebo do kina. Tieto miesta nie sú určené na stály predaj, a preto je prenosná pokladnička skvelou možnosťou uschovania hotovosti či manipulácie s peniazmi. Malé pokladničky môžu využívať hotely na úschovu cenností hotelových hostí. Niektoré pokladničky sa dokonca vyrábajú v špeciálnom prevedení na úschovu kľúčov, ktoré sú v nej prakticky a prehľadne zavesené. Skvele poslúžia taktiež prevádzkovateľom bazénov, kúpalísk alebo športových centier pri dočasnej ochrane majetku zákazníkov. Pokladnička sa vám zíde aj doma. Jej malé rozmery ju predurčujú na nenápadné ukrytie na málo viditeľné miesto. Vďaka veľkému výberu farieb pokladnička zapadne napríklad medzi knihy, do šatníka alebo medzi hrnce v kuchynskej linke. Vďaka tomu, že sú pokladničky ľahko prenosné, môžete ich pozíciu častejšie meniť a zamedziť tak odcudzeniu ukrytých cenností.

Čo by nemalo chýbať príručnej pokladničke

Príručná pokladnička nie je poštová schránka, a preto by nemala byť tvorená len jedným celistvým priestorom. Poštové schránky ľudia vyberajú dlhšiu dobu, a preto si aj s výberom pokladničky dajte čas, aby vám čo najlepšie poslúžila. Pokladnička je vlastne malým trezorom slúžiacim predovšetkým na úschovu peňazí, ktoré potrebujete mať neustále po ruke. Na výrobu pokladničiek sa používa hlavne vysoko kvalitný a odolný plech. Ak budete pokladničku využívať vo svojej prevádzke na úschovu peňazí, kúpte si model, ktorý obsahuje priečinky na papierové peniaze i mince. Tieto priečinky sa dajú zväčša vybrať, čo oceníte v prípade, keď budete chcieť do pokladničky ukryť dokumenty alebo šperky. Príručné pokladničky sa zväčša vyrábajú s uzamykaním na klasický kľúč. Kúpiť sa však dajú aj pokladničky s kódovým zámkom. Najviac vás iste poteší cena pokladničiek, najlacnejšie modely nestoja ani 10 €.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ