Domov Technika a internet Nezabúdajte sa hrať – tieto hry nakopnú vaše dni

Nezabúdajte sa hrať – tieto hry nakopnú vaše dni

podľa Viktor Fiala
Nezabúdajte sa hrať – tieto hry nakopnú vaše dni

Už je to rok, čo sa naše životy obmedzili na domáce prostredie. Trávime v našich domácnostiach oveľa viac času, než kedykoľvek predtým. Ešte i práca a voľnočasové aktivity sa obmedzili na naše domáce prostredie. Cítite, že je toho na vás priveľa? V tom prípade je možno najvyšší čas aspoň na chvíľu vypnúť. Kedy naposledy ste siahli po spoločenskej hre. Najlepšie spoločenské hry sú tu s nami u celé generácie a napriek tomu nám majú stále, čo ponúknuť. Dnes sme si pre vás pripravili niekoľko nápadov, ktoré môžete využiť.

Človeče nezlob se

Existuje snáď známejšia spoločenská hra. Hoci jej názov by sme v našich končinách preložili ako “Človeče nehnevaj sa” , predsa len ju väčšina z nás pozná pod týmto názvom. Túto hru môžeme pokojne zaradiť i medzi spoločenské hry pre deti. Pravidlá sú jednoduché a nemôžeme poprieť, že každá rodina má i vlastné pravidlá, ktoré sa už tak dlho zaužívali, že dnes ich považujú za úplne bežné. Považujete túto hru už za obohranú platňu a túžite po niečom novom?Človeče nezlob se

I Človeče nehnevaj sa môže byť opäť zaujímavou. Nastavte si napríklad na niektoré políčka špecifické pravidlá, ktoré posunú hráča vpred alebo vzad. Pre deti môžete tieto nové pravidlá spojiť napríklad s obľúbenými rozprávkovými postavičkami, ktoré sú pre ne stále aktuálne. Pravidlá sú len vo vašej réžii – tie základné, ale i tie, ktoré sa vo vašej rodine zaužívali počas dlhých partičiek tejto obľúbenej hry. Človeče nehnevaj sa je hrou, ktorá je stále aktuálna a s radosťou si ju zahrajú malí i veľkí. Je klasikou, ktorá nikdy nezostarne a neodíde z módy.

Dostihy a stávky

Poznáme ich i pod názvom Dostihy a sázky. Rovnako ako predchádzajúci typ hry, i Dostihy a stávky patria medzi notoricky známe, ktoré si nájdu svojich priaznivcov. Je pravdou, že tento typ hry je už viac zameraný na staršie deti, pretože vyžaduje plánovanie a skvelú taktiku. Nemôžeme poprieť, že v Dostihoch a stávkach nie je potrebné i šťastie – bez neho by predsa žiadna spoločenská hra nemohla skvelo fungovať. Nápomocná však bude pre vás i správna taktika, ktorá vám umožní plánovať každý pohyb.

Dostihy a stávky Dostihy a stávky sú obľúbené naprieč všetkými generáciami. Tak prečo nestráviť večer plný pohody priamo pri nich? Ak plánujete hrať so svojimi deťmi, ale neviete či by bola táto hra pre ne vhodná, skúste to. Týmto spôsobom môžete svoje deti užiť a pomôcť im rozvíjať ich logické myslenie. Zároveň sú však Dostihy a stávky skvelou voľbou pre večer s priateľmi. Chuť riskovať sa predsa nezahadzuje, tak prečo ju nevyskúšať na notoricky známej hre, ktorá preverí taktiku a donúti mozgové záhyby poriadne rozhýbať sa? Veríme, že si i pri tomto type hry užijete perfektnú dávku zábavy. Smiech a dobrá stratégia sú predsa tými najlepšími liekmi na stres alebo chmúrne myšlienky, ktoré by nás mohli v tejto dobe veľmi jednoducho prepadnúť.

Hry pre našich najmenších

Začínajú sa už vaše deti zaujímať o spoločenské hry? Spoločenské hry pre deti sú známe krásnymi ilustráciami a obľúbenými postavičkami z Disney príbehov. I tradičné hry môžete vďaka týmto prevedeniam spoločenských hier spoznať v úplne novom svetle. Okrem toho budú mať deti oveľa väčšiu chuť pustiť sa do skúmania týchto hier. Môže sa veľmi jednoducho stať, že vás budú každý druhý večer presviedčať, aby ste sa s nimi pustili do niektorej z krásnych spoločenských hier pre deti.Hry pre našich najmenších

O to však pri spoločenských hrách ide – majú nám opäť prinavrátiť súdržnosť, ktorú veľmi jednoducho strácame. Užite si večer plný spoločenských hier so svojimi najbližšími. Vyberajte zo širokej ponuky rôznych motívov a prevedení. Ak pre vás známe hry nie sú to pravé orechové, vyskúšajte niečo nové. Alebo sa pokúste objaviť ich čaro v rozsiahlych edíciách, kde každý člen vašej hernej partie nájde obľúbenú hru.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ