Domov Dom, byt a záhrada Prečo ošetrenie kože vo vašom auto nechať na profesionálov?

Prečo ošetrenie kože vo vašom auto nechať na profesionálov?

podľa Viktor Fiala
Prečo ošetrenie kože vo vašom auto nechať na profesionálov?

Ak máte kožené sedačky v aute, mohli ste sa stretnúť s ich poškodením. Mnohí ľudia s vidinou ušetrenia peňazí siahajú po domácich receptoch, alebo si zakúpia rôzne prípravky a snažia sa kožu sami opraviť. My si dnes povieme, prečo to nie je najlepší nápad.

Čo vedie k znečisteniu a poškodeniu kože?

Tí z nás, ktorí svojmu autu doprajú luxus v podobe kožených sedačiek vedia, že tento druh povrchu je náchylný na poškodenie. Nedá sa nesúhlasiť, že sedačky pôsobia krásne, koža v rôznych farebných prevedeniach dodá vášmu autu punc elegancie. No pôsobením času a častým používaním môžu popraskať a zašpiniť sa. Čistenie koženej sedačky sa na prvý pohľad môže zdať jednoduché, avšak zažratá špina z potu, mastnoty či jedla nemusí ísť dole tak ľahko. Domácim receptom typu vyčistenie mydlom a následne natretie Indulonou sa radšej úplne vyhnite. Aj s dobrým úmyslom si môžete totižto sedačku poškodiť.

Čistenie kože doma s profesionálnymi prípravkami, prečo hovoríme NIE?

Na trhu je už dnes mnoho dostupných prípravkov na domáce čistenie kože. Aj keď sa ich použitie môže zdať ako dobrá voľba, v prípade, že nemáte potrebné skúsenosti, neodporúčame sa do opravy alebo čistenia  púšťať. Môžete si narobiť viac škody ako osohu a v konečnom dôsledku budete aj tak nútení zveriť svoje auto do rúk profesionálov. Finálna cena za nekvalitne prevedené čistenie sa môže ešte navýšiť.

Čistenie kože v aute je delikátna záležitosť a odborník presne vie, aké prípravky použiť a kde. S profesionálnym ošetrením získate aj lepší vzhľad a predĺžite životnosť koženého interiéru. Čistenie a ošetrenie by sa preto malo realizovať minimálne raz ročne. Odborníci vám vedia zaručiť hĺbkové prečistenie, aké s domácimi prostriedkami len ťažko dosiahnete.

Čo znamená impregnácia kože?

Po odstránení nečistôt a mastnoty prichádza na rad vrstva ochrannej technológie, bez ktorej by iba samotné čistenie nemalo zmysel. Impregnácia koženej sedačky je dôležitý a posledný krok starostlivosti koženého interiéru. Najmä preto by mal byť výlučne v rukách profesionálov. Impregnácia zabezpečí, že koža bude aj po najazdených kilometroch stále hebká a nepopraská. Špeciálne dokončovacie prípravky jej vracajú vláčnosť a predlžujú jej životnosť. Navyše ochraňujú farbu a vaša kožená sedačka tak bude pôsobiť ako nová.

Impregnačné prípravky dnes bežne dostať v obchodoch. Pri kožených sedačkách sa neodporúča experimentovať, ale staviť na klasiku. Odborník presne vie, aký prípravok zvoliť na váš typ kože a jej farebné prevedenie. Samotná impregnácia je už potom hračkou a za pár hodín budete mať zo starých sedačiek nové. Kvalitne vyčistené a naimpregnované sedačky zvýšia celkový dojem a cenu vášho automobilu. Pokiaľ sa o ne budete starať správnym spôsobom, odvďačia sa vám dlhou životnosťou, atraktívnym vzhľadom aj príjemným pocitom na dotyk.

Pokiaľ však nemáte potrebné skúsenosti a vedomosti, určite zverte kožený interiér vášho automobilu do rúk profesionálov, ktorí presne vedia ako na to. Určite tým nič nestratíte, len získate. Špecialisti vám vypočítajú cenu na mieru a vy si môžete byť istí požadovaným výsledkom a garanciou kvality.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ