Domov Nakupovanie, oblečenie, móda Rady, ako a podľa čoho vyberať náramky

Rady, ako a podľa čoho vyberať náramky

podľa spravca

Je celkom jedno, či uprednostňujete skôr klasické šperky alebo ste zameraní na menej tradičné náramky z dreva či oceľových kovov. Pri ich kúpe si je treba vždy všímať zopár dôležitých detailov, aby náramok na ruke dobre sedel.

Ktoré to sú?

Dámsky náramok so zapínaním

Pri výbere dámskych náramkov so zapínaním si je v prvom rade potrebné dobre zmerať zápästie na mieste, kde ho máme najširšie. Náramok, ktorý sedí, by nemal byť príliš tesný, nech nezanecháva na koži nepríjemné, neraz aj bolestivé odtlačky, no tiež pozor na to, aby sa pri napnutí ruky nepretrhol.

Na druhej strane však takýto náramok nesmie byť ani veľmi voľný. Nevyzerá to dobre, naviac by sa mohol poľahky zošmyknúť alebo sa posunúť k dlani, kde sa pri prudšom pohybe napne a pretrhne. Aký náramok so zapínaním je teda ideálny? Vždy si vyberajte náramok aspoň o 1-2 cm dlhší, ako je obvod vašej ruky.

Platí zlaté pravidlo, že štíhlejšie ženy volia náramky s dĺžkou asi 17-20 cm, kým pre trochu širšiu ženskú ruku sú vhodnejšie skôr náramky dlhé 20 až 23 cm. Praktickým riešením sú aj rôzne predlžovacie nadstavenia, za pomoci ktorých si náramok prispôsobí každý podľa potreby,

Náramok na gumičke verzus pevné náramky bez uzatvárania

Veľkej obľube sa tešia aj náramky z rôznych druhov polodrahokamov, či už na gumičke, alebo bez uzatvárania. Obozretnosť pri ich kúpe je však na mieste.

Pri náramkoch na gumičke dobre natiahnite prsty a odmerajte obvod okolo kĺbov. Veľkosť, ktorú ste zmerali, by mala byť tou správnou veľkosťou pre tento typ náramku.

Pokiaľ ide o pevný náramok bez uzatvárania, tiež merajte okolo kĺbov, no výsledok ešte vydeľte hodnotou 3,14. Tak dostanete priemer náramku, aký by vám mal dobre padnúť. Kto nechce nič riskovať, môže pridať ešte 1 centimeter navyše, tak si ho aspoň jednoduchšie navlečiete na ruku.

Rôzne spôsoby zapínania náramkov

K dispozícii sú aj rozmanité spôsoby zapínania náramkov. Hoci prevažná väčšina náramkov je ukončená karabínou, masívnejšie náramky vhodné trebárs aj k vášmu perlovému náhrdelníku na slávnostnejšiu príležitosť bývajú ukončené dvojdielnym zapínaním.

Komu tieto možnosti zapínania náramku nevyhovujú, môže zvoliť praktické náramky na gumičke či tie, čo sa zapínajú na magnet.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ