Domov Zdravie, krása a životný štýl Tipy a triky, ako na nepríjemné jazvy

Tipy a triky, ako na nepríjemné jazvy

podľa spravca

Jazvy sa málokomu páčia, na tom sa asi zhodneme všetci. Rozpory môžu nastať až pri ich odstraňovaní. Kým niekto nedá dopustiť na pomoc odborníkov, iní si s jazvami poradia aj svojpomocne. Ako?

Ako zatočiť s jazvami?

Jazvy – miesta na koži, ktoré sú charakteristické nápadnou, svetlo ružovou alebo hnedou farbou. Inak aj nepekné škvrny na koži vznikajúce v dôsledku procesu hojenia rán a rôznych ochorení kože, prípadne sú neželanou spomienkou na časy dospievania, pre ktoré je typická uhrovitá mastná pleť a akné. Našťastie, nič nie je večné. A tak, ako raz skončí puberta, možno sa raz a navždy zbaviť i jaziev. Buď chirurgicky, alebo to skúsite po domácky. Existuje mnoho prirodzených možností, ako odstrániť jazvy a mať opäť hladkú a krásnu pokožku, liekom nad lieky je rozhodne med. Neveríte?

Medom proti jazvám

Najlepším spôsobom na odstránenie jaziev prirodzenou cestou je skutočne použiť med. Už naši dávni predkovia ho využívali na hojenie rán i popálenín. Aby však med fungoval stopercentne, je nutné sa ním natierať niekoľkokrát denne, pričom vôbec nie je jedno, aký med zvolíme. Aj pri odstraňovaní jaziev platí, že dbať na kvalitu medu sa vyplatí.

Ďalšie domáce spôsoby na odstránenie jaziev

Nie je to len med, čo vám z domácich zásob vašej kuchyne pomôže zabojovať proti jazvám. Paradajková šťava je ďalším zázrakom, najmä na jazvy po akné, ktorá stojí za vyskúšanie. Či už použijete čerstvú šťavu alebo nakrájanú paradajku, prikladajte si priamo na jazvu, respektíve si šťavu vtierajte priamo do pokožky.

A na záver chutný banán ako bojovník proti jazvám. Áno, aj rozpučené banány sú osvedčeným prostriedkom, ako sa zbaviť jaziev. Aplikujte ich vždy aspoň na desať minút na inkriminované miesto a následne dobre opláchnite.

Čo na to hovoríte, vyskúšate aj vy  jednu z domácich kúr proti jazvám?

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ