Domov Dom, byt a záhrada Riziko pri svojpomocnej stavbe krbu

Riziko pri svojpomocnej stavbe krbu

podľa spravca

Poznáte niečo príjemnejšie, ako si vychutnať šálku vášho obľúbeného čaju pri praskajúcom krbe? Len si predstavte tú úžasnú atmosféru – zabalíte sa do teplej deky spolu s vašou polovičkou, rozhoríte krb priamo u vás doma a užívate si spoločné chvíle zatiaľ, čo za oknami poletujú vločky snehu. Ak aj vy túžite zažiť niečo podobné, neváhajte a siahnite po modernom krbe, ktorý vytvorí nielen jedinečnú domácu atmosféru, ale taktiež príjemne vyhreje jednotlivé miestnosti v interiéri!

Stavba krbu nie je jednoduchá!

Už na úvod treba podotknúť, že mať krb priamo v obývačke je síce pre mnohých veľkým lákadlom, no vopred treba zvážiť to, či dáte prednosť svojpomocnej montáži alebo montáž radšej prenecháte skúseným odborníkom. Stavba krbu nie je totiž taká jednoduchá, ako sa môže spočiatku zdať! Uvedomte si, že krbová vložka a topenie úzko súvisia s inštaláciou a v konečnom dôsledku montážou krbového obloženia, čiže ak spravíte čo i len malú chybičku, čakajú vás nemalé komplikácie.

Na čo si dať pozor?

Je nutné, aby bola podlaha prispôsobená na váhu krbu, čiže v tomto prípade je ideálne poradiť sa so statikom, v opačnom prípade riskujete závažné poškodenie podlahy. Ak nepatríte medzi špičkových domácich „kutilov“, asi len ťažko napojíte na komín rúru, keďže je dôležité dodržiavať určité zásady, akými je zaistenie revízie komínu či možnosť pohybu komínovej rúry. Samozrejme, že pri nedostatočnej, resp. nevhodnej montáži číhajú na vás nielen komplikácie, ale aj nebezpečenstvo v podobe požiaru, a práve preto je najvhodnejšie, aby ste inštaláciu prenechali na skúsených odborníkov, ktorí majú v tomto smere bohaté skúsenosti a zručnosti. Krby  sú síce praktické, keďže vďaka ním ušetríte množstvo peňazí za vykurovanie, dokonca slúžia i na dekoratívne účely, no treba sa o ne pravidelne starať, keďže práve od údržby závisí životnosť daného produktu!

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ