Domov Zdravie, krása a životný štýl Správna komunikácia na prvom mieste!

Správna komunikácia na prvom mieste!

podľa spravca

Skúste sa na chvíľu zamyslieť a predstavte si ako vyzerá vaša klasická hádka či výmena názorov. Vybuchnete od hnevu, plačete, ste ticho alebo sa snažíte v pokoji vyriešiť váš problém? Lieta u vás doma nábytok, kričíte či si dokonca nadávate? Ak riešite vaše hádky v hneve, môže sa to skončiť veľmi zle! Je dôležité, aby ste sa vedeli nad celú vec ako keby povzniesť, sadnúť si a porozprávať sa medzi sebou úplne pokojným hlasom, bez nadávok a výčitiek.

Zabudnite na príkazy, rozkazy či hodnotenia

Vedeli ste, že práve nerešpektovanie toho druhého je jedným z dôvodov, prečo množstvo vzťahov zlyhalo? Kedysi boli ľudia vychovávaní omnoho prísnejšie, keďže rodičia boli dominantnejší v porovnaní so súčasnosťou. Dalo by sa povedať, že sa to skôr či neskôr prejavilo na chovaní dieťaťa, keďže nebolo samostatné a bez rodičov nič nevedelo, a to vrátane vyriešenia problému s partnerom. Dnes je výchova už iná a deti majú omnoho viacej voľnosti ako to bolo kedysi. To sa taktiež odzrkadľuje na ich správaní v budúcnosti, keďže takíto ľudia sú omnoho samostatnejší a veľmi dobre vedia, ako vyriešiť prípadný konflikt či nezhodu v partnerskom vzťahu. Ideálne je teda, ak sú obaja partneri dostatočne dospelí a vedia medzi sebou komunikovať za každých okolností.

Ako sa (ne)správať jeden k druhému?

Žena by sa nemala k svojmu partnerovi chovať ako jeho matka, dávať mu neustále príkazy a rozkazy. Muž by si mal uvedomiť, že pomôcť žene v domácnosti je akousi samozrejmosťou a aspoň raz za čas povysávať celý dom mu neublíži. Ak niečo z tohto nefunguje, treba si sadnúť a prediskutovať danú situáciu. Buďte struční, presní a dajte si kompromis. Chvíľu možno bude trvať, kým vyriešite hádky či nezhody v pokoji, no ak sa to naučíte, ste na správnej ceste k vybudovaniu úspešného a plnohodnotného vzťahu.

Autorské právo: inesbazdar / 123RF Reklamní fotografie

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Zanechať komentár