Domov Dom, byt a záhrada Tescoma ako ju nepoznáte

Tescoma ako ju nepoznáte

podľa spravca

Spoločnosť Tescoma funguje na trhu už 25 rokov, čo je poriadne dlhý čas. Nazreli sme pod pokrievku aby sme zistili, čo sa v úspešnej firme za ten čas podarilo navariť a upiecť. Verte, že to boli vskutku zaujímavé veci! Veď si prečítajte.

Tescoma vznikla v rovnakom roku ako Ústava ČR

Tescoma si píše do dátumu narodenia rovnaký rok ako nová, „ponovembrová“ Ústava Českej republiky. V roku 1992 ju v Zlíne založili páni Jiří Vaculík a Petr Chmela, bývalí členovia hudobnej skupiny Symfonik Rumpál.


Spoluzakladateľ spoločnosti Tescoma Petr Chmela získal prestížne ocenenie podnikateľ roka

Prvá zahraničná pobočka už po roku existencie

Prvá zahraničná pobočka sa stala realitou už v roku 1993, kedy sa Tescoma objavila na Slovensku. V ďalších rokoch nasledovalo Taliansko, Poľsko a na prelome milénií Rusko a Ukrajina. Barmanské potreby a ďalšie vychytávky od Tescomy by ste ale našli aj v Španielsku, Portugalsku.

Tváre, ktoré pomohli presláviť Tescomu

Nie len chytľavé reklamné kampane („Tescoma to má“), ale aj spolupráca so známymi tvárami zdobili značku od jej začiatkov. Prvou tvárou Tescomy sa stala Helena Růžičková, výrobky od Tescomy prezentovala aj Eva Pilarová, Ivan Vodochodský, Adéla Gondíková či charizmatický taliansky kuchár Emanuele Ridi.

Divácky obľúbená prvá kuchárska show na TV Prima s Ivanom Vochodským

Spolupráca so špičkovými športovcami z regiónu

Skvelým ťahom od Tescomy bola spolupráca so špičkovými športovcami. V roku 2002 spojila firma svoje meno s futbalovým klubom so Zlína, ktorý sa pod názvom FC Tescoma Zlín preslávil po celej Európe víťazstvom 2:0 nad Atlétikom Madrid z roku 2004. Zdravú mieru patriotizmu Tescoma ukázala aj pri podpore špičkového rallye jazdca Romana Krestu, rodáka zo Zlína.

Stávka na vlastné

Od roku 2000 sa firma rozhodla ísť cestou vývoja a výroby vlastných výrobkov. Pri tejto príležitosti otvorila Design centrum Tescoma v Zlíne, ktoré sa stalo strediskom spomínaných aktivít. Jeho súčasťou bola a je aj moderná 3-D tlačiareň. Ak máte doma napríklad výrobník sódy, je dosť dobre možné, že pochádza práve z tohto centra.

Design tým značky Tescoma

Bezproblémový nákup – zaručene

Bez internetového predaja to dnes nejde a tento fakt si dobre uvedomujú aj v Tescome. Eshop Tescoma patrí na Heureka.cz k obchodom overeným zákazníkmi a od roku 2010 vlastní tiež certifikát kvalitného a bezproblémového obchodu APEK certifikovaný obchod.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ