Domov Zdravie, krása a životný štýl Tipy a triky pre perfektné vlasy

Tipy a triky pre perfektné vlasy

podľa spravca

Myslíte si, že mať vždy dokonalé vlasy a pekný účes je nemožné? Dá sa to! A nemusíte každý deň tráviť hodiny pred zrkadlom. Stačí, ak si osvojíte zopár zvykov. Vďaka nim sa budete môcť pýšiť zdravými a krásnymi vlasmi.

Čo robiť pre zdravé a krásne vlasy?

  1. Umývajte si vlasy správne. Mnoho žien si vlasy umýva každý deň. Vlasom to však môže skôr škodiť ako prospievať. A to aj v prípade, ak máte mastné vlasy. Pri každodennom šampónovaní sa totiž vlasy vysušujú a paradoxne, tvoria viac mazu. Vzniká tak akýsi začarovaný kruh. Umývate si vlasy, pretože ich máte mastné. No kvôli častému umývaniu sa mastia ešte viac. Skúste si teda vlasy umývať aspoň každý druhý deň.
  2. Nečešte si mokré vlasy. Pri česaní mokrých vlasov totiž dochádza k ich lámaniu. Vlhké vlasy sú omnoho jemnejšie a slabšie ako suché. Ak sa bojíte, že budú vaše vlasy po vysušení príliš zamotané, radšej si ich len prečešte prstami, prípadne dreveným hrebeňom so širokými zubami. Ak už sú polámané, na regeneráciu použite Arganový olej na vlasy.
  3. Nechajte vlasy vyschnúť prirodzene. Úpravu vlasov horúcim vzduchom sa snažte obmedziť na minimum. A to platí nielen pre fén, ale tiež pre žehličku, či kulmu. Ak už si vlasy musíte vyfénovať, fén držte od vlasov ďalej.
  4. Pravidelne si nechajte vlasy podstrihnúť. Najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť rozštiepených končekov, je pravidelné zastrihávanie vlasov. Ako prevencia štiepenia poslúži Bambucké maslo, ktoré si budete nanášať na končeky vlasov.
  5. Ošetrujte vlasy do hĺbky. Aspoň raz týždenne doprajte vlasom hĺbkovú regeneráciu. Nemusíte kupovať žiadne drahé vlasové kúry, či masky. Postačí vám kvalitný rastlinný olej. Na vlasy je ideálny Arganový alebo Ricínový olej. Ohriaty olej nanášajte od korienkov vlasov až po končeky.
  6. Zdravo sa stravujte! Zdravá strava je dôležitá aj pre vlasy. Obsahovať by mala najmä esenciálne mastné kyseliny, proteíny, vitamíny B6 a B12 a kyselinu listovú. Do svojho jedálnička zaraďte orechy, ryby, banány, špenát, citrusové plody, mliečne výrobky a samozrejme, dostatok zeleniny.

Ak sa budete držať týchto rád, vaše vlasy sa postupne dostanú do naozaj skvelej kondície. A vyčariť zo zdravých a krásnych vlasov perfektný účes už nie je žiadny problém!

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ