Domov Dom, byt a záhrada Výber interiérových dverí v žiadnom prípade neunáhlite!

Výber interiérových dverí v žiadnom prípade neunáhlite!

podľa spravca

Rozhodli ste sa pre kúpu dverí, ktoré budú dokonale ladiť s vašou podlahou? Ich výber sa pochopiteľne odvíja vkusom samotného majiteľa, pretože výsledkom by v prvom rade malo byť to, aby sa členovia rodiny, čiže obyvatelia bytu cítili v interiéri príjemne. Aj z tohto dôvodu je jedným z najhlavnejších kritérií pri výbere dverí do domácnosti ich vzhľad, ktorý ovplyvní štýl celého interiéru. Avšak, treba mať na pamäti, že dizajnové prevedenie dverí nie je všetko, na čo sa pri ich výbere zamerať!

Rám dverí je skutočne dôležitý

Vedeli ste, že kostru dverí tvorí ich rám? Ak teda chcete, aby interiérové dvere vynikali vysokou životnosťou, neodtrhli sa od pántov a zaobchádzanie s nimi bolo bezproblémové, ideálnou voľbou je rám z masívu. Okrem toho by ste mali venovať pozornosť výplni dverí, ktorá odoláva väčšej i menšej záťaži, pričom tento atribút závisí od toho, kam chcete dané dvere umiestniť.

Povrchová úprava – akú zvoliť?

Jednou z možností je fólia umiestnená na povrchu interiérových dverí, ktorá je vhodnou voľbou všade tam, kde nedochádza k príliš vysokému zaťaženiu. Laminát je odolný voči mechanickému poškodeniu, jeho údržba je prakticky bezproblémová a je vhodný všade tam, kde dochádza dokonca aj k vyššej záťaži. Keďže sa dyha vyrába z dreva, treba mať na pamäti, že táto povrchová úprava je náročnejšia na údržbu, a teda i poškodenie. Avšak, dyha vyniká nádherným vzhľadom a aj napriek vyššej investícií je voľbou číslo jeden väčšiny domácností, najmä tých, ktorých súčasťou sú drevené okná.

Na kvalite záleží!

Či už vyberáte interiérové alebo bezpečnostné dvere, nikdy váš výber neunáhlite a dajte si záležať na tom, aby boli vyrobené z výhradne kvalitného materiálu, ktorého životnosť je aj niekoľko desiatok rokov. Ide totiž o celoživotnú investíciu, tak prečo by ste výber zbytočne unáhlili, no nie?

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ