Domov Zdravie, krása a životný štýl 3  najčastejšie mýty o golfe: Neverte im!

3  najčastejšie mýty o golfe: Neverte im!

podľa Viktor Fiala

Golf už dávno nie je športom pre skupinku vyvolených. Nadšencov golfu stále pribúda a všetci sa zhodujú v jednom: golf je vášeň, ktorá vás pohltí. O to viac je potrebné vyvracať nepravdivé mýty, ktoré sa s týmto elegantným športom spájajú. A zväčša sú celkom nepravdivé.

Golf vraj nie je skutočný šport

Toto je snáď najrozšírenejší golfový mýtus. Tvrdenie, že golf nie je šport, keďže sa pri ňom príliš nezapotíte, už doslova zľudovelo. Akurát, že je to absolútny nezmysel! Priemerný golfista sa na osemnásť jamkovom ihrisku slušne nachodí, za asi štyri hodiny hry, neraz v nerovnom teréne, je to v priemere desať kilometrov. Pritom so sebou nosí neľahkú golfovú výbavu. To všetko na čas. A čo odpaľovanie golfových loptičiek, to vari nie je fyzická záťaž?

Golf je snobská zábavka

Hovorí sa, že golf nie je pre každého, ale len pre vybranú smotánku. Vraj je pre obyčajných smrteľníkov pridrahý. Za týmto mýtom zrejme stoja najmä celebrity, ktoré médiá zobrazujú ako golfových nadšencov. Ako inak, vždy nahodené v značkovom golfovom oblečení a v prestížnych golfových kluboch, kde noha smrteľníka azda ani nevkročila. Pravda je však taká, že dnes je golf dostupnejší ako kedykoľvek predtým, ide to aj bez predražených handier, najdrahšej výbavy a nákladného členstva vo VIP klube.

Bez značkového golfového oblečenia to nepôjde

Pre všetkých začiatočníkov, ktorí golf ešte len plánujú vyskúšať, je tu dobrá správa. V prípade, že ide iba o koníček a nechcete sa golfu venovať profesionálne, vystačíte si so základnou golfovou výbavou. Tvorí ju golfový bag s palicami, loptičky, rukavica, tíčka a základné oblečenie.

Čo sa oblečenia týka, je na každom, či si potrpí na najnovšie značkové modely alebo si vystačí so slušným outfitom – teda s nohavicami a polokošeľou, i keď nie z poslednej golfovej kolekcie. Pokiaľ ide o topánky, na začiatok postačia obyčajné tenisky, pri pravidelnejšom hraní golfu sa však oplatí investovať do kvalitnejších nepremokavých topánok.

Presvedčili sme vás, že golf môže hrať každý? Stačí nadšenie a dobrý švih.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ