Domov Zdravie, krása a životný štýl Nielen deti, ale aj seniori potrebujú špeciálny matrac

Nielen deti, ale aj seniori potrebujú špeciálny matrac

podľa Viktor Fiala

Každý jeden človek potrebuje matrac, ktorý bude spĺňať určité kritériá a jeho telu poskytne ten najlepší oddych a regeneráciu, akú môže. Špeciálnou skupinou sú deti a seniori, ktorých telo je iné, ako dospelého človeka a preto by si pri výbere matraca mali dať pozor na to, pre aký výrobok sa rozhodnú.

Špeciálne matrace nie sú marketingový ťah

Matrace pre seniorov treba vyberať s rozvahou a vidinou to budúcnosti. Každý jeden výrobok má úplne iné vlastnosti a preto nie je jedno, na akej podložke budete spať. V prípade staršej generácie je vhodné zohľadniť rôzne zdravotné problémy, ktoré osoba má alebo môže mať. Dôležité sú parametre matraca, ktoré by mal spĺňať každý jeden matrac pre seniora. Jedným z nich je materiál, ktorých je na trhu niekoľko. Treba myslieť na to, že každý jeden matrac by mal byť priedušný a to najmä ten, ktorý je umiestnený na zo spodu nedýchajúcej posteli. Keďže starší ľudia majú rôzne zdravotné problémy, ako napríklad bolesti chrbtice, kĺbov alebo pooperačné problémy je normálne, že v posteli trávia viac času ako mladšie generácie. Preto je nesmierne dôležité, aby mali k dispozícii kvalitný matrac, ktorý dokáže rozložiť váhu a znížiť podtlak na ľudské telo. Veľmiseniori potrebujú špeciálny matrac dobrým riešením sú matrace z lenivej peny.

Keďže starší človek má problém so vstávaním z postele, matrac by mal mať aj dostatočnú výšku. Vďaka nej sa dokáže človek z postele postaviť omnoho rýchlejšie a bez bolesti. Môžeme povedať, že čím vyšší matrac si doprajeme, tým lepšie pre nás. Samozrejme to platí nielen v prípade seniorov, ale všetkých ľudí bez ohľadu na vek. Netreba však zabúdať na to, že matrac musí byť z ¼ krytý bočnicou postele, inak bude vstávanie z neho nepríjemné. V rámci tuhosti seniori vyhľadávajú skôr mäkšie matrace, ktoré sa prispôsobia ich telu. Výborným riešením je obojstranný matrac, kedy si môžeme vybrať stranu, ktorá nám aktuálne vyhovuje. Dôležitým faktorom pri výbere je aj poťah, na ktorý ľudia zabúdajú. Ten by mal byť snímateľný s možnosťou prania tak, aby sme ho dokázali udržať v hygienicky dobrom stave. Súčasťou postele môže byť v tomto prípade aj chránič matraca, ktorý je zárukou čistoty v každom momente.

Stále to nie je všetko

Existujú aj ďalšie aspekty, ktoré ovplyvňujú spánok seniorov. Jedným z nich je spomínaná hygiena, s ktorou dokáže pomôcť chránič alebo poťah, ktorý je možné vyprať. Ani to však nestačí a preto odporúčame matrac vymeniť po 5, najneskôr 10 rokoch používania. Aby posteľ dobre dýchala, je dobré použiť lamelové rošty, ktoré matrac prevzdušnia. Obľúbeným variantom pre seniorov sú polohovateľné rošty uľahčujúce im život. Ak hľadáte dokonalú posteľ pre rodičov, pozrite si materasso postele. Nájdete tam širokú ponuku všetkého, čo patrí do sveta spánku.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ