Domov Zdravie, krása a životný štýl 5 dôvodov, prečo sa zamilujete do týchto šlapiek

5 dôvodov, prečo sa zamilujete do týchto šlapiek

podľa Viktor Fiala
Šľapky patria k najpraktickejšej letnej obuvi

Šľapky patria k najpraktickejšej letnej obuvi. Sú pohodlné, vyzerajú dobre a môžete ich nosiť ku každému outfitu. Na trhu sa stretnete s množstvom rôznych prevedení. Od minimalistických až k masívnejším. Premýšľate, že by ste si jedny kúpili, no nie ste si úplne istí? Týchto 5 dôvodov vás rozhodne presvedčí.

Komfortná a pohodlná obuv

Keď sa pozriete na všetku letnú obuv, je len málo pravdepodobné, že nájdete niečo pohodlnejšie a lepšie ako šľapky. Spravidla nemajú opätok, takže sú komfortné a nič vás v nich nebolí. Sú otvorené, vďaka čomu sa nohy nepotia. Plus, vyzerajú štýlovo. Vhodné sú ku každému letnému outfitu. Obujte si ich k šatám, sukniam alebo šortkám.

V šľapkách dámskych môžete prejsť dlhé vzdialenosti. Pokojne si ich zoberte na prechádzku po meste alebo po pláži. Nesklamú vás ani pri nakupovaní alebo dlhom dni v práci. Nohe sa vedia skvelo prispôsobiť. Neodierajú a nevyzúvajú sa.

Niektoré kúsky majú opätok. Aj napriek tomu si však stále zachovávajú vysoký komfort. Dôvod je ten, že opätok je plný a veľký. V topánkach sa dobre chodí. Noha má oporu a po čase nezačne bolieť.

Desiatky farieb

Pri štýlových dámskych šľapkách si príde na svoje úplne každý. Nájdete ich v desiatkach až stovkách farebných prevedení. Niektoré sú jednofarebné, vhodné k jednoduchým outfitom. Iné sú výrazné a kombinujú v sebe viacero farieb.

Veľmi zaujímavé šľapky sú tie, ktoré majú podrážku a pracku inej farby. Spravidla ide o podobné odtiene. Tie spolu dobre ladia a vytvárajú pekný celok. Niekedy sa stretnete s úplne odlišnými farbami, ako napríklad zelená a čierna alebo žltá a čierna. Kontrast pritiahne pozornosť, no nie vždy sa hodí.

Pred nákupom sa rozhodnite, akú farbu hľadáte. Celý proces si urýchlite a zjednodušíte. Najlepšou voľbou je kúpa dvoch modelov. Jeden minimalistický v univerzálnej farbe. Napríklad v čiernej, bielej alebo hnedej. Druhý výraznejší, pokojne vo viacerých odtieňoch.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ