Domov Zdravie, krása a životný štýl Zažiarte aj na obrazovke: ako sa správne nalíčiť na video–meeting?

Zažiarte aj na obrazovke: ako sa správne nalíčiť na video–meeting?

podľa Viktor Fiala
Zažiarte aj na obrazovke: ako sa správne nalíčiť na video–meeting?

Hoci sa líčite každý deň, v živote nastanú situácie, keď to budete musieť posunúť na vyššiu úroveň. Každá žena je iná a má iný štýl v líčení. My vám prinášame účinné rady a triky, ako a čo použiť pri maľovaní na dôležité stretnutie.

Maľovanie nie je zďaleka tak jednoduché, ako sa zdá na prvý pohľad. Základným krokom je hydratácia, ktorá je dôležitá pred ale aj po líčení. Veľký pomocník pri hydratácii je univerzálna čistiaca kefka na tvár. Zaisťuje hĺbkové čistenie pleti a jemné masírovanie pomocou vibrácií. Pleť osviežuje, zanecháva ju mäkkú a hladkú na dotyk. Pri použití čistiacej kefky môžete použiť svoj obľúbený hydratačný prípravok.

Podkladová báza a rozjasňovač – sú naozaj potrebné?

Po dôkladnom vyčistení pleti nasleduje nanesenie podkladovej bázy. Prečo je jej použitie dôležité? Podkladová báza zmatňuje a zlepšuje pleť, zvyšuje odolnosť a používa sa najmä kvôli tomu, že make – up vydrží vďaka báze oveľa dlhšie.

Líčenie pokračuje rozjasňovačom, ktorý sa aplikuje najmä na líca a čelo. Je to jeden zo spôsobov, ako zaistiť dokonalú sviežosť tváre a zvýraznenie určitých línií. V dnešnej dobe poznáme viac druhov, medzi základné typy však patrí krémový, tekutý a púdrový rozjasňovač. Zbytočne to však s aplikovaním nepreháňajte, mohlo by to pôsobiť viac neprirodzene.

Postupujte správne pri líčení

Na líčenie môžete použiť aj špeciálne make – up paletky Urban Decay, kde nájdete rôzne odtiene farieb. Aby make – up pôsobil čo najviac prirodzene rozotrite ho po celej ploche aj na krk. Farby sa vám prirodzene zjednotia s odtieňom kože a vy tak budete vytvárať dokonalý celok.

Aby vám make – up vydržal dlhšie a nemuseli ste si ho dorábať niekoľkokrát do dňa, použite púder. Dokonale vám zmatňuje a fixuje pleť, pričom voči potu a vode. S jeho aplikáciou to však nepreháňajte, mohlo by to pôsobiť umelo. Pod oči, do vonkajšieho a vnútorného kútika nanášajte svetlejší make – up, ktorý zosvetlí okolie očí a zakryje tmavé kruhy pod očami.

Nezabúdajte na oči, obočie a pery

Pri úprave mihalníc použite špeciálne klieštiky, ktoré zvýraznia všetky riasy. Následne je potrebné naniesť maskaru, ktorá riasy predĺži. Pokiaľ chcete okolie očí viac zvýrazniť, je vhodné použiť linku, ktorú aplikujete na horné viečko. Očné tiene slúžia na doladenie celého vzhľadu a váš pohľad tak bude viac príťažlivý.

Obočie by ste mali mať dôkladné upravené a vytrhané do tvaru, ktorý používate. Ceruzkou svoj tvar len jemne doladíte a zvýrazníte. V dnešnej dobe už nie je trendom mať príliš nalíčené, hrubé a výrazné obočie. Pôsobí to umelo a kazí vám to celý vzhľad.

Hydratácia je dôležitá aj pri starostlivosti o pery. Je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim a vykonávať raz za čas špeciálny peeling, ktorý oživí vaše pery. Pri použití môžete najskôr použiť ceruzku, pomocou ktorej zväčšíte pery. Pod samotný rúž je vhodné použiť ako podklad klasický balzam, následne si už nanášate samotný rúž.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ