Domov Technika a internet Kto kupuje chemické a farmaceutické látky?

Kto kupuje chemické a farmaceutické látky?

podľa Viktor Fiala

Podobný sortiment má veľmi špecifických klientov z rozličných odborných profesií. Ktoré inštitúcie a orgány zastupujú vám prezradíme v našom článku.

Zákazníci a ich dodávatelia

K pravidelným zákazníkom eshopov zaoberajúcich sa predajom chemických a farmaceutických látok, prísad pre potravinársky priemysel či doplnkov stravy možno zaradiť v prvom rade laboratóriá a to bez ohľadu na to, či spadajú pod súkromný alebo štátny sektor. Ďalšiu skupinu potenciálnych klientov predstavujú univerzity a vysoké školy s výskumnou činnosťou a svoj podiel na nákupe chemikálií nielen pre vedecké účely majú tiež vývojové oddelenia spoločností s rôznym zameraním, vybrané zdravotnícke zariadenia a dohľadové orgány štátnej správy. Uznávaným dodávateľom chemických látok je v našich podmienkach hlavne spoločnosť

Alchimica spolupracujúca mimo iného s Akadémiou vied Českej republiky a firmou Viamar venujúcou sa príprave živných pôd.

Ktoré látky patria k najpredávanejším?

Webové stránky predávajúce túto kategóriu produktov všeobecne disponujú rozsiahlou databázou tisícok produktov pre rôzne potreby a činnosti. Nájde sa tak priestor pre látky, ako je polysorbate 80 dodávaný v baleniach s objemom od 100 mililitrov až do piatich litrov. Jednou z jeho najžiadanejších verzií je 500 – mililitrové balenie s cenou približne 20 eur od výrobcu Glentham Life Sciences. Čo sa týka využitia polysorbátu v praktickom živote, poslúži pri laboratórnom výskume vybraných baktérií, ako emulgátor v potravinárskom priemysle, súčasť mydiel či kozmetických prostriedkov a obsiahnutý je v neposlednom rade vo vakcínach, akou je napríklad očkovacia látka proti chrípke.

Balenia rozličného objemu máte na výber taktiež v prípade látky propylénglykol, pri ktorej je jednou z najžiadanejších verzií päťlitrový balíček s pomerom 99 % od spoločnosti Glentham Life Sciences. Aktuálna cena bez DPH predstavuje približne 80 eur, zatiaľčo s DPH sa v tejto verzii dá propylénglykol zadovážiť do 100 eur. Poslúžiť môže ako prísada v tekutých sladidlách, zmrzlinách a iných potravinárskych výrobkoch, nájdeme ho tak v akrylových farbách, ako aj v elektronických cigaretách a obsiahnutý je tiež v niektorých liekoch nerozpustných vo vode.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ