Domov Zdravie, krása a životný štýl Nenáročné, ale efektívne cvičenie pre každého

Nenáročné, ale efektívne cvičenie pre každého

podľa Viktor Fiala
Nenáročné, ale efektívne cvičenie pre každého

Odhodlanie začať cvičiť môže mať rýchly koniec. Preceňovanie síl, tréningy bez dohľadu profesionálov alebo neadekvátne pomôcky na cvičenie vedú k zraneniam. Preto by začiatočníci v cvičení mali vsadiť na pohyb, ktorý nie je náročný a pomôže pri športových začiatkoch.

Rotoped – rehabilitácia a cvičenie v jednom

Počas svojich športových začiatkov sa môžete spoľahnúť na domáce stroje na cvičenie, pomocou ktorých si zlepšíte kondíciu a zhodíte kilogramy. Medzi obľúbené stroje patrí bežecký pás či stacionárny bicykel. Oba kardio stroje sa jednoducho ovládajú a plne nahradia prirodzený pohyb, ktorí simulujú t.j. beh a cyklistiku. Pre ľudí so slabšou kondíciou sú určené rotopedy. Rotopedy na prvý pohľad pripomínajú stacionárny bicykel, ale pohyb na nich je oveľa menej náročný. Dôkazom jednoduchosti pohybu je to, že rotopedy sa využívajú v rehabilitačných centrách a nemocniciach pri rekonvalescencii pacientov s pohybovými problémami. Cvičenie na rotopede je vhodné taktiež pre obéznych ľudí alebo pre seniorov.

Rotoped – prínosy pre zdravie

Na rotopede sedíte vzpriamene t.j. nezaťažujete chrbticu. Vďaka regulovateľnej záťaži si sami určujete náročnosť cvičenia. Pri vyššej záťaži telo spaľuje kalórie a vy zhadzujete kilogramy. Zároveň sa zrýchli aj váš metabolizmus a zlepší trávenie. Pri nižšej záťaži precvičujete celý pohybový aparát. Rotoped je stroj, ktorý absolútne nezaťažuje kĺby. Vďaka pravidelnému cvičeniu na rotopede sa zlepší váš krvný obeh a podporíte zdravie svojho srdca. Pomocou cvičenia na rotopede si vyformujete nohy a svaly na zadku. Ovládanie rotopeda je naozaj jednoduché a zároveň ide o cenovo veľmi dostupný stroj.

Rotoped – vyvarujte sa chybám pri cvičení

Pred každým cvičením venujte zopár minút rozcvičke. Zahrejete si tak svaly a pripravíte telo na lepší výkon. Cvičenie na rotopede môže byť pre vaše zdravie obrovským prínosom jedine pri správnom nastavení stroja. Riadidlá i sedadlo by mali byť v takej výške, aby ste na stroji mohli sedieť vzpriamene. V opačnom prípade budete príliš zaťažovať chrbticu. Pri cvičení majte ruky vyrovnané a uvoľnené, kolená smerujú dopredu a pri došliapnutí sú nohy narovnané. Dávajte si pozor aj na to, aký stroj kupujete. Lacnejšie rotopedy pochybnej výroby nemajú takmer žiadne možnosti nastavenia a vaše telo je pri cvičení na nich v neprirodzenej polohe. Odporúčame vám kúpiť si rotoped od predajcu, ktorý vám vie poskytnúť záruku a servis. Takýmto predajcom je e-shop inSPORTline. Kliknite na stránky internetového obchodu inSPORTline a vyberte si stroje na cvičenie, pomôcky alebo športové oblečenie za bezkonkurenčné ceny.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ