Domov Stavebníctvo a remeslá Aké funkčné vlastnosti majú umývateľné farby na stenu?

Aké funkčné vlastnosti majú umývateľné farby na stenu?

podľa Viktor Fiala
Aké funkčné vlastnosti majú umývateľné farby na stenu?

Farby vnášajú do našich príbytkov istú harmóniu a podnecujú v nás rôzne emócie. Niektoré si v spomienkach spájame s istým životným obdobím, a tak niet divu, že sa neraz len tak zadívame na stenu. Hrá prím na vašich stenách biela alebo farebné farby? Farby na stenách majú bez ohľadu na vybrané odtiene pôsobiť čisto. Jedným z riešení je pravidelne aplikovať nový náter pomocou umývateľných farieb na stenu. Čím sú také špecifické?

Umývateľné farby si nevedia vynachváliť rodiny s deťmi

Sú veľmi praktické nielen tam, kde sú malé deti, ale aj domáci miláčikovia či ľudia s obmedzeniami v pohybe, pre ktorých je neraz stena oporou. Pre jedných oporou, pre tých najmenších podkladom na kreslenie. V tomto prípade sa najviac prejaví umývateľná farba na stenu a jej funkčné vlastnosti. Umývateľné typy vám po premaľovaní izieb zjednodušujú lokálne čistenie a menšie opravy. Výhodou je, že dobre vysušená umývateľná farba sa ľahko čistí pri použití navlhčenej handričky. Pozor na abrazívne čistiace prípravky, ktoré môžu zanechať až hlboké škrabance po stenách.

Všestranné využitie umývateľných farieb na stenu

Sú obľúbenými ochrannými a dekoratívnymi farbami, z vybraného sortimentu farby laky si viete nájsť vhodný typ na stenu, stropy a v prostredí so zvýšenou vlhkosťou a mastnotou. Často sa preto aplikujú v kuchyniach a kúpeľniach. Vrstva umývateľnej farby má byť odolnou aj voči mechanickým oderom a pôsobeniu mikroorganizmov. Hlavnou prednosťou týchto farieb je priedušnosť, priepustnosť a vynikajúca priľnavosť.

Pozor! Steny v miestnostiach treba pred náterom dôkladne ošetriť a dosiahnuť čo najnižšiu absorpciu vlhkosti, až tak aplikovať náter. O ďalších kvalitách sa informujte u svojho predajcu, pri kúpe na bugy ich navyše získate za prijateľné ceny. Umývateľné farby pôsobia matnejšie, no rozhodne nie je núdza ani o lesklé odtiene. Taktiež na ich funkčné vlastnosti vplýva aj to, ako často ich zaťažujete zmývaním. Aj tieto farby sú len farby a majú svoje mantinely!

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ