Domov Stavebníctvo a remeslá Zelené strechy: Aký majú význam?

Zelené strechy: Aký majú význam?

podľa Viktor Fiala
Zelené strechy: Aký majú význam?

Pravdepodobne ste už neraz počuli o zelených strechách. Aj na Slovensku sa už čoraz viac realizujú. Najznámejšie sú zelené strechy na rôznych nákupných centrách, kde majú svoje opodstatnenie. V tomto článku si povieme niečo o tom, aký význam majú zelené strechy a prečo sa ich oplatí zrealizovať.

V dnešnej dobe sa veľmi často stavajú rôzne nové moderné budovy, obrovské nákupné centrá či iné stavby. Niet sa čomu čudovať. Doba ide popredu a spolu s ňou aj inovatívne stavby. Stavia sa najmä vo veľkých mestách. Ak chcú získať kúsok prírody späť v rámci mohutnej stavby, skvelým riešením sú práve zelené strechy, ktoré rozhodne majú svoje veľké opodstatnenie. Prinášajú veľké množstvo ekologických výhod, ktoré si popíšeme aj v tomto článku.

Význam zelených striech

Nie nadarmo sa hovorí, že zelené strechy majú svoj obrovský význam. Základom všetkého je tá ekologická stránka. Zelené strechy totiž dokážu ochladiť vzduch a zvýšiť produkciu kyslíka. Zároveň môžu regulovať vlhkosť, prach, a tiež ukladanie dažďovej vody. V tomto prípade sa oplatí investovať do kvalitnejších firiem. Ak je totiž zelená strecha postavená kvalitne a s dodržaním všetkých opatrení, predĺži sa tým aj životnosť krytiny.

Intenzívne ozelenenie

Taktiež je dôležité povedať, že vďaka zeleným strechám celý objekt istým spôsobom ozelenie. Vysadené budú totiž rôzne druhy stromov, rastlín a kvetín. Vďaka tomu sa v tejto oblasti bude aj lepšie dýchať. Zabezpečia sa tým aj skvelé výsledky a zelené strechy si tak zamilujú skutočne všetci.

Viac zákazníkov

Zelené strechy v súčasnosti ešte nie sú až tak rozšírené a preto sú skutočne skvelým riešením. Zabezpečia totiž aj viac zákazníkov. Zelené strechy prilákajú veľké množstvo detí, ktoré si majú možnosť užiť kopec zábavy na detských ihriskách. Samozrejme, aj tie môže byť súčasťou zelených striech.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ