Domov Stavebníctvo a remeslá Minibager: 4 dôvody, prečo si ho zaobstarať

Minibager: 4 dôvody, prečo si ho zaobstarať

podľa Viktor Fiala
Minibager: 4 dôvody, prečo si ho zaobstarať

Hoci minibager ani zďaleka nezvládne to, čo jeho väčší kolegovia, sú situácie, pre ktoré je vhodnejší. Prečítajte si, aké výhody vám jeho obstaranie a nasadenie môže priniesť.

1. Rozšírite svoje podnikanie

Či už vykonávate vodoinštalácie, inštalujete bazény alebo realizujete okrasné záhrady, minibager vám pomôže poskytnúť zákazníkom komplexnú službu takpovediac na kľúč. Okrem toho môžete výkopové práce ponúkať aj ako samostatnú službu, či už koncovým zákazníkom alebo subdodávateľsky malým stavebným firmám či partiám.

Výsledkom pre vás bude nielen vyšší zisk, ale aj zníženie nákladov v dôsledku prestojov, ktoré by ste strávili čakaním na objednaný minibager. Na kúpu minibagra môžete využiť aj výhodné financovanie. Krátkodobým, ale aj dlhodobým riešením pre vás môže byť aj požičovňa stavebných strojov.

2. Minibager sa dostane všade

Minibagre sú, na rozdiel od ich väčších bratov, až neuveriteľné obratné. Môžete s nimi pracovať aj v stiesnených priestoroch, napr. na dvoroch rodinných domov bez obavy, že by ste poškodili okolie stavby. Najmenšie minibagre prejdú cez štandardné 80 cm dvere, takže môžu pracovať dokonca aj v interiéroch budov.

3. Nebudete rušiť a ničiť okolie

Nezabúdajte ani na nižšiu hlučnosť minibagrov. Tá ich doslova predurčuje na nasadenie v tichých rezidenčných lokalitách. Vďaka nižšej hmotnosti sú tiež šetrnejšie k povrchom – samozrejme, pri citlivých povrchoch ako napr. trávniky musíte s určitým poškodením počítať.

4. Optimalizujete náklady na stavebné stroje

Ani v prípade, že máte väčší strojový park, nemusíte na stavenisko vždy posielať veľké stavebné stroje. Minibager toho síce zvládne menej, zároveň má však menší motor a tým pádom aj nižšiu spotrebu paliva. Samozrejmosťou sú aj nižšie servisné náklady, a to nielen na motor samotný, ale napr. aj na pásy či hydraulický systém. Obsluha je jednoduchšia a nevyžaduje si až také skúsenosti ako pri veľkých rýpadlách.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ