Domov Zdravie, krása a životný štýl Rady pre cyklistov: typy nosičov bicyklov

Rady pre cyklistov: typy nosičov bicyklov

podľa Viktor Fiala
Rady pre cyklistov: typy nosičov bicyklov

Prestalo vás baviť jazdiť s bicyklom len po okolí a hľadáte nové možnosti rozvíjania svojho koníčka? Nemusíte sa spoliehať len na vlaky a špeciálne vozne pre cyklistov. Ak ste majiteľom vozidla, tak investujte zopár eur a kúpte si nosič bicyklov. Vďaka nosiču hravo preveziete bicykle nielen v rámci Slovenska, ale tiež do zahraničia. Vybrať si môžete z nasledujúcich typov nosičov.

Nosič bicyklov na piate dvere

Nosiče bicyklov slúžia podobne ako strešné boxy na prevážanie nákladu. Strešné boxy dokážu previesť rôzne športové náradie alebo detské turistické nosiče či kočíky. Na nosiče bicyklov je možné pripevniť len bicykle. Napriek tomu sa oplatí minúť zopár eur a kúpiť si nosič, ktorý vám otvorí nové možnosti v cyklistike. Nosič na piate dvere je vhodný pre majiteľov automobilov s rovnou zadnou časťou. Tento typ nosiča je lacný, skladný, unesie viac bicyklov a jeho montáž nie je náročná. Na druhej strane vám bude prekážať vo výhľade cez zadné okno, nedostanete sa do kufra auta, neunesie ťažké elektrobicykle, hrozí poškodenie dvier kufra a odretie bicyklov i laku na karosérii.

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie

Ak by sme mali vybrať favorita medzi nosičmi bicyklov, bol by to nosič na ťažné zariadenie. Tento typ nosiča je jasným víťazom a mal by byť jedinou voľbou pre každého, kto vlastní automobil s ťažným zariadením. Ide o niečo drahší nosič, ale o to lepšie vám poslúži. Jeho upevnenie na guľu ťažného je veľmi jednoduché a hračkou je tiež naloženie bicyklov na nosič. Bicyklom nehrozí poškodenie, na nosiči sú v bezpečí. Navyše nosiče bicyklov na ťažné neovplyvnia vašu jazdu a ani spotrebu vozidla. Vďaka sklopnému mechanizmu sa hravo dostanete do garáže a do kufra auta. Nezabudnite na to, že na nosič bicyklov na ťažné musíte namontovať poznávaciu značku, pretože tá na automobile bude prekrytá nosičom.

Nosič bicyklov na strechu vozidla

Nízka cena nosiča bicyklov na strechu automobilu je dôvod, prečo na vozidlách vidíte hlavne tento typ nosiča. Problematická nie je ani montáž nosiča na strechu. Inštaluje sa na priečne nosiče. Samotné vykladanie bicyklov je už ťažký oriešok. Niekedy si s vykladaním sami neporadíte. Zdvihnúť ťažké bicykle nad hlavu a následne ich uchytiť do nosiča môže trvať aj pol hodiny. Pripravte sa tiež na to, že sa na diaľnici zvýši spotreba pohonných hmôt o tretinu, čo nie je zanedbateľná čiastka. Pred vjazdom do garáže budete nútení prácne skladať všetky bicykle dolu. Kúpu tohto typu nosiča bicyklov by sme si na vašom mieste poriadne premysleli.

 

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ