Domov Zdravie, krása a životný štýl Aby vás pri exteriérových aktivitách neprekvapil ani ten najsilnejší mráz

Aby vás pri exteriérových aktivitách neprekvapil ani ten najsilnejší mráz

podľa Viktor Fiala
Aby vás pri exteriérových aktivitách neprekvapil ani ten najsilnejší mráz

Zima je obdobím, kedy sa väčšina ľudí zavrie vo vnútri bytu a nevystrčí nos až do jari. Mrznúť vonku pri silnom vetre alebo mínusových teplotách nie je príjemná predstava. Na druhej strane vám chýba pohyb na čerstvom vzduchu a všetky vonkajšie aktivity. Nemusíte sa v zime schovávať pred mrazom. Existujú totiž oblečenie a doplnky, ktoré vás zahrejú aj počas extrémnych teplôt.

Čo si obliecť v zime na prechádzku do lesa?

V zime sa snažíme prekabátiť nízke teploty vrstvením oblečenia. Sami však iste poznáte ten nepríjemný pocit, ktorý po oblečení tielka, trička, svetra, mikiny spolu s bundou, cítite. Prakticky máte znemožnený akýkoľvek pohyb. Ani počas obyčajnej prechádzky v lese nie ste takto oblečení v pohode. Viete, že existuje možnosť, ako nahradiť tri vrstvy oblečenia jednou? Riešením pre vás sú vyhrievané vesty. Nepredstavujte si pod týmto pojmom klasickú vestu s podšívkou. Vyhrievaná vesta vás naozaj zahreje tak, ako keby ste stáli pri horúcom radiátore. Zároveň sa nemusíte obávať, že by z vás takáto vesta spravila chodiaceho medveďa. Vyhrievané vesty na prvý pohľad vyzerajú ako klasické zimné vesty. Vybrať si môžete z rôznych farieb, strihov, vesty pre mužov i ženy. Ako vyhrievané vesty fungujú? V ich podšívke sú zabudované karbónové alebo kompozitné vlákna, ktoré zabezpečujú ohrievanie vesty. Vlákna berú energiu z batérie. Drahšie vesty disponujú Li-on batériou, ktorú jednoducho dobijete zo zásuvky. Vyhrievanú vestu si môžete obliecť na prechádzku, ale tiež na behanie alebo počas jazdy na motorke. Vyhrievané vesty rôznych strihov nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.

Zahrejú ruky, nohy i hlavu

Na podobnom princípe ako vyhrievané vesty fungujú aj vyhrievané rukavice, čapice či dokonca vložky do topánok. Zaujímavou alternatívou sú vložky do topánok, ktoré po rozbalení originálneho obalu hrejú približne 7 až 8 hodín. Znamená to, že kúpou vyhrievaných doplnkov a oblečenia získate kompletnú výbavu na zimu. Pokojne sa môžete vybrať do hôr na lyžovačku či na túru. Po celý deň sa budete cítiť komfortne, bude vám teplučko a nebude vám hroziť prechladnutie. Pridajte si k tomuto pohodlnému oblečeniu varené vínko a zaručene si začnete priať, aby zima nikdy neskončila.

 

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ