Domov Zdravie, krása a životný štýl Postava ako zo žurnálu vďaka veslovaciemu trenažéru

Postava ako zo žurnálu vďaka veslovaciemu trenažéru

podľa Viktor Fiala
Postava ako zo žurnálu vďaka veslovaciemu trenažéru

Veslovacie trenažéry sú súčasťou každého športového centra a fitness klubov. V menšom množstve ich nájdeme v domácnostiach, čo je škoda. Veslovací trenažér je perfektným fitness strojom, ktorý sa vďaka skladnosti hodí na domáci tréning. Tým však jeho výhody nekončia.

Preč s bolesťami chrbta

Bolesti chrbtice postihujú ľudí pracujúcich manuálne, ale aj tých, ktorí celé dni presedia v kancelárii. Proti týmto bolestiam môžete bojovať v rehabilitačnom centre alebo skúsiť bolesť odohnať pomocou domácich fitness strojov. Veľkým pomocníkom, ktorý rozhýbe hornú i dolnú časť tela je eliptický trenažér. Ešte viac vám pomôže veslovací trenažér, a to hlavne v prípade bolestí krížovej oblasti. Pomocou trenažéra posilníte svaly v oblasti drieku, vybudujete si na bruchu povestné buchty a zabrať dostanú aj svaly na nohách. Ak sa neviete k veslovaniu dokopať doma, môžete sa prihlásiť na hodiny veslovania, kde vás tréner povzbudí k neuveriteľným výkonom. V prípade, že vás veslovanie naozaj osloví, môžete sa v lete venovať tomuto športu na vodnej ploche a v zime využívať veslovací trenažér.

Multifunkčné kardio

Tréning na veslovacom trnažéri patrí medzi najúčinnejšie kardio cvičenia. Jeho výhodou oproti behaniu alebo bicyklovaniu je to, že pri veslovaní zapájate do pohybu už spomínané svaly hornej časti tela. Najlepším spôsobom trénovania na trenažéri je striedanie intezívneho veslovania s pomalším tempom. Pri takomto spôsobe tréningu sa maximálne aktivizujú svaly a spaľujete veľké množstvo kalórií. Dobrou správou je aj to, že vám stačí veslovať len zopár minút denne a výsledky uvidíte veľmi rýchlo. Preto je veslovací trenažér vhodným strojom pre časovo zaneprázdnených ľudí.

Aký veslovací trenažér

Ponuka trenažérov v športových obchodoch je naozaj bohatá. Napríklad na stránkach e-shopu inSPORTline nájdete viaceré modely trenažérov v rôznych cenových hladinách. V malých bytoch iste oceníte skladnejšie, menšie modely, a ak máte veľký dom, môžete si kúpiť profesionálny stroj. Prémiové značky veslovacích trenažérov sú minimálne hlučné, majú pohodlné sedadlo a umožňujú nastavenie rôzneho odporu. Každého športovca motivuje, keď vidí svoje pokroky a môže sledovať rôzne ukazovatele tréningu. Preto si overte či trenažér, ktorý ste si vybrali, disponuje monitorovaním kilometrov, spálených kalórií, meračom tepu a dokáže tieto údaje preniesť do aplikácie v mobilnom telefóne.

 

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ