Domov Technika a internet Prečo nechať preliačiny na aute opraviť PDR metódou?

Prečo nechať preliačiny na aute opraviť PDR metódou?

podľa Viktor Fiala
Prečo nechať preliačiny na aute opraviť PDR metódou?

Preliačiny na karosérii auta môžu vzniknúť rôznym spôsobom. Nech už za ich vznikom stojí akákoľvek príčina, ide o poškodenie, ktoré nenechá pokojným žiadneho majiteľa vozidla. Prvotná panika nie je namieste, pretože preliačiny je možné šetrne opraviť vďaka PDR metóde. Prečo je táto metóda najlepšou voľbou pri oprave poškodení karosérie?

Príčiny vzniku preliačin na aute

Preliačiny na karosérii auta môžu vzniknúť z rôznych príčin a v rôznych situáciách. Jednou z najčastejších príčin vzniku preliačin na autách je krupobitie. Na druhom mieste stoja drobné dopravné nehody a kolízie, najčastejšie na parkoviskách. Ak parkujete pri chodníku, nebezpečný je vandalizmus na aute. Ten často nekončí len preliačinami, ale tiež prerezanými pneumatikami a rozbitými spätnými zrkadlami. Pozor si dávajte tiež na otváranie dverí v príliš úzkom parkovacom priestore. Ak susedné vozidlo otvorí dvere prudko a narazí do vášho auta, môže dôjsť k deformácii karosérie.

Opravy preliačin preplácajú poisťovne

Väčšina poisťovní pri preplácaní opravy preliačin uprednostňuje PDR metódu z dôvodu najnižších nákladov na opravu. Predpokladom pre preplatenie škôd sú dva druhy poistenia – havarijné alebo pripoistenie k povinnému zmluvnému poisteniu. Ak platíte jednu z uvedených poistiek, oprava karosérie vám bude preplatená do výšky spoluúčasti. Avšak aj nepoistení motoristi by mali dať prednosť PDR oprave. Prečo sa oprava preliačin PDR metódou oplatí?

Benefity opravy preliačin na aute PDR metódou

Výhody oproti oprave preliačin brúsením a lakovaním robia PDR metódu atraktívnou voľbou pre vlastníkov áut, ktorí objavia na karosérii auta preliačiny rôznej veľkosti. Najväčšie benefity opravy PDR metódou sú nasledovné:

  • rýchlosť opravy – niektoré preliačiny je možné opraviť na počkanie
  • cenová výhodnosť – v porovnaní s inými metódami opravy preliačin je PDR najlacnejšia
  • nulové poškodenia laku – zázračná sada na opravu preliačin a skúsený technik opravia preliačinu bez poškodenia laku
  • zachovanie hodnoty vozidla – oprava preliačin PDR metódou nezmení hodnotu vozidla. Auto sa po oprave dostane do pôvodného stavu.
  • šetrnosť k životnému prostrediu – PDR je ekologická metóda, pretože nevyžaduje použitie lakov a iných chemických látok
  • univerzálnosť – PDR oprava môže byť použitá na rôzne druhy preliačin

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ